Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 15:27
 
“Botoks uygulama alanı önemli!”
Dr. Mert Şerif Kirgil tüm Dünyada olduğu Türkiye’de de bakımlarına özen gösterenler için krem kullanmak kadar doğal hale gelen botoks, sağlıklı sonuç için uygulama alanının önemine dikkat çekti.
Sağlık Haberi
“Botoks uygulama alanı önemli!”

Özellikle kadınların güzelleşme adına her geçen gün gelişen teknolojik uygulamalar ve trendler Türkiye’de de yakından takip edildiğini belirten Dr. Mert Şerif Kirgil “Son yıllarda bu uygulamaların başında da botoks öne çıkıyor. Güzelleşme adına hayata geçen her uygulama sağlığı da ilgilendirmektedir. Sağlık hafife alınacak bir konu değil. İnsanlar tercih edecekleri yerleri iyi seçmeli” dedi.

Botoksun bakteriden elde edilen bir toksin olduğunu vurgulayan Dr. Mert Şerif Kirgil “Kesinlikle yılan zehri değildir. Genelde göz çevresine, (kaz ayakları) için alın bölgesine ve kaş arasına uygulanır. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 6 aydır. Botoksda herhangi bir yaş sınırı yoktur. 20 yaşında da 60 yaşında da uygulanabilir. İşlem yapıldıktan sonra ilk 21 gün tekrar uygulama yapılabilir. Direnç gelişmemesi açısından ilk 3 ay tekrar bir botoks uygulaması planlanamaz” diye konuştu.

Botoksun bazı durumlarda alt yüz bölgesine de uygulanabildiğini aktaran Dr. Mert Şerif Kirgil şunları kaydetti: “Diş sıkma problemi olanlar ya da gülümsediğinde diş etlerinin gözükmesi gibi durumlar örnek verilebilir. Benim tavsiyem mutlaka kaliteli bir merkez, iyi malzeme kullanılan yerlerin tercihi yapmalı, ciltte yapacak hatanın telafisi olmayabilir…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Botoks, uygulama, alanı, önemli!”, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı