Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 18:23
 
Bölge Müdüründen Vakıf Haftası açıklaması…
Türkiye’de Mayıs ayının ikinci haftası, bu yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan ‘Vakıflar Haftası’ dolayısıyla Hatay Vakıflar Bölge Müdürü Ümit Gökhan Çiçek bir açıklama yaptı.
Siyaset Haberi
Bölge Müdüründen Vakıf Haftası açıklaması…

Hatay Vakıflar Bölge Müdürü Ümit Gökhan Çiçek açıklamasında Dünyada yaşanan ve Türkiye’ye de sirayet eden Coronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle, alınan önlemler çerçevesinde Vakıf Haftasının bu yıl sosyal medya üzerinden kutlanmasına karar verildiğini söyledi.

 

Vakıf Haftasını kutlamalarının en önemli amacının; Vakıf kurucularının ruhlarını şâd etmek olduğunu vurgulayan Bölge Müdürü Ümit Gökhan Çiçek “Kurdukları vakıfların yaşatılmasında gösterilen özeni anlatmak, Onları yeni nesillerle buluşturmak ve bu buluşma heyecanını diri tutmaktır” dedi.

 

2006 yılından bu yana Vakıf Haftası her yıl farklı bir temayla kutlamaya başlandığını belirten Bölge Müdürü Çiçek “Bu yılki Vakıf Haftasının teması ‘Vakıf Medeniyetinde Şefkat ve Merhamet’ olarak belirlenmiştir. Bu yıl etkinliklerle kutlayamasak da ‘yapmakta olduğumuz hizmetlerin ve yardımların, şefkat ve merhamet kavramlarının içini dolduruyor olmasından dolayı huzurluyuz. Bölge Müdürlüğümüz temsil yetkisi ve idaresinde bulunduğu Kanuni Sultan Süleyman Han Bin Sultan Selim Vakfı, Ulu Camii Vakfı ve Sultan II. Mahmut Vakfı gibi mazbut vakıfların vakfiye şartları gereği; Muhtaç ailelere kuru gıda yardımları, Dar gelirli ve engelli kişilere Muhtaç Maaşı bağlanması ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesi, şeklinde hayır hizmetlerini gerçekleştirmektedir” diye kaydetti.

 

Bölge Müdürü Çiçek ayrıca şu bilgileri paylaştı: “Hatay ve Osmaniye illerinde toplam:132 Dar gelirli ve Engelli Vatandaşa düzenli olarak aylık 914,49’er TL Muhtaç Aylığı. 350 dar gelirli aileye düzenli olarak her ay Kuru Gıda yardımı. 332 Ortaöğrenim öğrencisine aylık burs. 57 Yükseköğrenim öğrencisine yine olarak aylık öğrenci bursu verilmektedir. İyilik yapma ve yardım etme duygularının kurumsallaştığı bir İdare olarak güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz. Virüs salgını sebebiyle kutlayamadığımız Vakıf Haftası vesilesiyle bu başarılı hizmetlerin arkasında emeği olan Devlet büyüklerimize, Geçmişte hizmeti olan mütevellilere ve vakıf çalışanlarına, Vakıf şuurunu yaşatmak için bizlere destek veren siz basın mensuplarına teşekkürü bir borç biliyor, Ebedi dünyaya göç etmiş ancak vakıfları her daim yaşayacak ve yaşatılacak olan vakıf kurucularını rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bölge, Müdüründen, Vakıf, Haftası, açıklaması…,
Yorumlar
Haber Yazılımı