Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 09:05
 
Boğazına cam kavanoz sıkışan kedi kurtuldu
Hatay’ın İskenderun ilçesinde sokak kedisinin boynunda kırık kavanozla görülmesinin ardından kurtarılmak üzere yakalama çalışması sonuçlandı ve kedi kırık cam kavanozdan kurtuldu.
Yaşam Haberi
Boğazına cam kavanoz sıkışan kedi kurtuldu

İsmet İnönü Mahallesi şahin tepesi sakinlerinin gördüğü ve yetkililere kurtarılmak üzere haber verdiği kavanozlu kedi akşam saatlerinde görülmesi üzerine yakalama operasyonu düzenlendi.

Kediyi uzun zamandır besleyen ancak şehir dışında olan Hatice Yetiş’in girişimiyle kedi yakalandı.

Olay yerine çağrılan Hatay Büyükşehir İtfaiye ekipleri de yakalanan kediyi boynundaki kavanozdan kırarak kurtardı.Boynunda herhangi bir yaralanma olmayan kedi daha sonra mahalle sakinlerinin alkışları arasında ait olduğu yere doğaya salındı. Boynundaki cam parçasından kurtulan kedi hızla uzaklaşarak yavrularının yanına gitti.

 Hatice Yetiş sınav için şehir dışında olduğunu kedinin bu halde olduğunu öğrendiğinde üzüldüğünü ifade eterek, "Burada olsaydım daha önce yakalanabilirdi. Ben mahalledeki kedileri elimden geldiği kadar besliyorum ama burada çok fazla kedi var. Hayvanlar açlıktan bu hallere düşüyorlar. Yemek kokusu aldığı kavanoza kafasını sokunca sıkışmış ve bir şekilde kavanozu kırmış bu çok acı bir durum" dedi.

Kedinin durumunu ilk sosyal medya hesabından duyurarak kedinin kurtarılması için adım atan İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, vatandaşların çöpe ne attıklarına dikkat etmeleri gerektiğine dikkat çekti. Çöpe atılan bir kavanoz nedeniyle bugün bunların yaşanıldığını belirten Kara, vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Boğazına, cam, kavanoz, sıkışan, kedi, kurtuldu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı