kehribar - logo yanı
Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 20:50
 
BM Uluslararası Eğitim Merkezi Türkiye Başkanı Oldu
Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth tarafından Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ve BAU Global Başkanı Enver Yücel’e UNITAR Associated Fellow ünvanı, Birleşmiş Milletler Sertifikası ve Birleşmiş Milletler Bayrağı Tören ile Takdim edildi.
Eğitim Haberi
BM Uluslararası Eğitim Merkezi Türkiye Başkanı Oldu

BM Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth, Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’ne (UNITAR) bağlı Yönetici ve Liderler için Uluslararası Eğitim Merkezi’nin ‘CIFAL’ açılışı için Türkiye’ye geldi. Dünyanın dört bir yanında merkezleri bulunan UNİTAR’a bağlı CIFAL merkezleri, Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle faaliyetlerine başlayacak.

ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIM

Ortaklık çerçevesinde merkez için imzalar atılırken, BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’e Nikhil Seth tarafından BM Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Uluslararası Eğitim Merkezi Türkiye Başkanı unvanı, Birleşmiş Milletler Sertifikası (UNC) ve Birleşmiş Milletler bayrağı verildi.

Yücel, “Bugün hem benim için hem Türkiye hem de dünya için çok önemli bir adımın atıldığını düşünüyorum. Başarımızın kaynağında, gelecek yüzyıllara ülkemizi, insanlarımızı nasıl taşıyabiliriz ilke ve prensibinden hiç ayrılmamak yatmaktadır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BM, Uluslararası, Eğitim, Merkezi, Türkiye, Başkanı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı