Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 14:05
 
Biyo-çeşitlilik ve Ekolojiye projeksiyon tuttular…
İskenderun Teknik ile Haran Üniversitelerinin paydaşı olduğu Biyo-çeşitlilik ve Ekoloji temalarını temel olarak belirleyen Bioeco2019 sempozyumu uluslararası akademisyenleri İstanbul’da buluşturdu.
Eğitim Haberi
Biyo-çeşitlilik ve Ekolojiye projeksiyon tuttular…

İstanbul’da üç gündür devam eden ve bugün sona erecek olan Internatıonal Bıodıversıty & Ecology Scıences Symposıum (Bıoeco 2019) çeşitli alanlardaki mühendislik teknolojileri, temel bilimler ve bunlara ilişkin çalışmalar yapan akademisyenler, belediyeler ile kamu kurumlarla STK’ları bir araya getirdi.

Biyo-çeşitlilik ve Ekoloji ile ilişkili olan biyolojik çeşitlilik, ekoloji, çevre, kirlilik, koruma çalışmaları, istilacı türler, habitat kaybı, biomonitor, indikatörler ve iklim değişikliği, turizm ve temiz su kaynağı yönetimi alanında çalışmalar yapan deniz ve tatlı su bilimleri, ekoloji,  biyoloji, ziraat, orman, veterinerlik, mühendislik, ekonomi, turizm, enerji ve sağlık gibi çeşitli alanlara projeksiyon tutulan sempozyum her kesimden de ilgi gördü.

Biyo-çeşitlilik ve Ekoloji temalarını temel olarak belirleyen sempozyum İskenderun Teknik Üniversitesi ve Harran Üniversitesi paydaş olarak destekledi. Sempozyum sunuş konuşmalarını düzenleme kurulu başkanları İSTE  İskenderun Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Tahir Özcan, Sempozyumun Biyoçeşitlilik ve Ekoloji ile ilgilenen akademisyenler, kurum, kuruluş ve kişileri bir araya getirdiğini, kaynaştırarak, bilgi paylaşımı ve yeni projeler geliştirilmesi için tartışma ortamı yarattığını söyledi.  

Sempozyumda Dr. Lukazs Kaczmarek, Prof. Dr. Nuri Başusta ve Dr. Manuel Marınellı birer sunum gerçekleştirdi. Üç gün süren sempozyumda 25 farklı ülkeden 200'ün üzerinde katılımcıyla birlikte bilimsel programa geçildi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Biyo-çeşitlilik, ve, Ekolojiye, projeksiyon, tuttular…,
Yorumlar
Haber Yazılımı