Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:09
 
Bisiklete Binme Ve Yürümeyi Teşvik Edin
Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen, ‘Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Tanıtım Toplantısı’nda Belediye başkanlarına hava kalitesinin arttırılması çalışmalarını arttırmaları istendi.
Siyaset Haberi
Bisiklete Binme Ve Yürümeyi Teşvik Edin

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven,  2018 yılından itibaren Avrupa Komisyonu’nun bir girişimi olan, Avrupa Hareketlilik Haftası'nın ulusal Koordinatörlüğünü yürüten Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantıda, hava kalitesinin artırılması amacıyla, çevre dostu ulaşım yöntemlerinin bisiklet sürmenin ve yürümek tercih edilmesi konusunda insanları teşvik etmek hedeflendi. Şehir merkezlerinde motorize trafiğin kısıtlanması, sürdürülebilir hareketlilik türlerinin teşvik ve mevcut sistemlerin çevresel etkilerine ilişkin farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli etkinliklerin daha çok düzenlenmesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantının verimli geçtiğini belirten Başkan Güven, “Çevrenin korunması adına, toplumsal farkındalık oluşturmak, gelecek nesillere daha iyi ve yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla bu toplantıların, bu çalışmaların çok faydalı olacağına inanıyorum. Çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olarak yetişmesi, ortak bir çevre bilinci ile mümkündür. Her anne, baba, bu konuda çevreyi korumalı ve bilinçli evlatlar yetiştirmelidir" dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bisiklete, Binme, Ve, Yürümeyi, Teşvik, Edin,
Yorumlar
Haber Yazılımı