ugur okullari - destop
Haber Detayı
03 Ağustos 2020 - Pazartesi 18:18
 
Bisiklet sürücüsünü önce sıkıştırdı, sonra bıçakladı!
Hatay'ın Arsuz ilçesinde bir minibüs şoförünün sıkıştırması sonrası bankete düşmesi sonucu triatlon sporcusu Taner Beştek, şoförle çıkan tartışmada 5 yerinden bıçaklanarak yoğun bakıma kaldırıldı.
Yaşam Haberi
Bisiklet sürücüsünü önce sıkıştırdı, sonra bıçakladı!

Edinilen bilgilere göre, Triatlon (üç branşta yüzme, koşu ve bisiklet sporcusu) Taner Beştek bisikletiyle Arsuz-Samandağ yolunda antrenman sürüşü sırasında bir minibüsçü tarafından önce sıkıştırıldı, sonra da bıçaklandı. Bu arada Taner Beştek’le çıkan tartışmada Minibüs sürücüsünün de kafasından yara aldığı edinilen bilgiler arasında.  

Mine Beştek, eşi Taner Beştek sabah bisiklet antrenmanı yaparken bir minibüs şoförü tarafından sıkıştırıldığını anlatarak şunları söyledi: “Beştek ile şoför arasında sözlü münakaşa yaşanıyor. Bunun üzerine minibüs şoförü elinde bıçakla araçtan inerek Beştek’i boğazından da olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinden defalarca bıçaklıyor. Yoldan geçen diğer arabalar durmasa Taner Beştek belki de bugün aramızda olmayacaktı. Taner Beştek şoför tarafından bıçakla yaralandıktan sonra olayın şokuyla, eli ayağı titreyerek polisi aramaya çalışıyor. Telefonun ekranı kanla kaplandığı için telefon yüz tanıma yapamıyor ve telefonu açamıyor. Bayılmak üzereyken yoldan geçenler yardımına koşuyor. Minibüs şoförü yakalandı, bıçağı da araçtaki buzluktan çıktı.”

 

İSKENDERUN BİSİKLET KULÜBÜ’DEN AÇIKLAMI

Olayla ilgili İskenderun Bisiklet Kulübü de şu açıklamayı yaptı: “Şu an yoğun bakımda gözlem altında olan Taner Beştek’in başına gelen olay, ne kadar önlem alırsak alalım, biz bisiklet sporcularının her zaman başına gelen olayların biraz daha büyümüş halidir. Aynı zamanda bu olay sadece şehrimizi değil, tüm Türkiye’yi tehdit eden ve yolların sahibi oldukları psikolojisini üstlerinden bir türlü atamayan her türlü hız ve trafik ihlalini hak olarak gören minibüsçü terörünün bir yansımasıdır. Unutulmamalıdır ki bisiklet de bir araçtır ve üstündeki bir insandır.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bisiklet, sürücüsünü, önce, sıkıştırdı,, sonra, bıçakladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı