SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 08:14
 
Bilmediğiniz Linkleri Tıklamayın
Kırıkhan ilçesinde yaşayan zabıta memuru Ahmet Gökalp, cep telefonuna gelen kısa mesajdaki linke tıklayınca, banka hesabı boşaltıldı.
Yaşam Haberi
Bilmediğiniz Linkleri Tıklamayın

Kırıkhan Belediyesi’nde zabıta memuru olarak çalışan Ahmet Gökalp, evde oturduğu sırada cep telefonuna tanımadığı bir numaradan gelen kısa mesajı gördü. Mesajı açan Gökalp, içeriğindeki linki merak ederek tıklayınca cep telefonu kilitlendi. Hemen telefonunu tamirciye götürdü.

Telefonunu tamir ettiren Ahmet Gökalp, daha sonra internet bankacılığı üzerinden su faturasını ödemek için banka hesabına girdiğinde şok oldu. Çünkü banka hesabında, 13 bin lirasının olmadığı gördü. Bankaya yaptığı başvuruda hesabındaki paranın başka hesaba transfer olduğunu öğrenince iyice şok oldu.

Kısa mesajla gelen linke tıkladıktan sonra dolandırıcılarım SIM kartını kopyaladığını ve bu sayede banka hesaplarına girerek kendisiymiş gibi işlem yaptıklarını anlatan Gökalp, "Hesabımdan para çekenlerin kimlikleri belli oldu. Bu şahıslar hakkında şikayetçi oldum. Mağduriyetimin giderilmesi ve dolandırıcıların cezasını çekmesini istiyorum. Benim başıma gelen sizin de başınıza gelebilir. Hesabınızdaki tüm birikiminiz bir anda gidebilir. Dikkatli olun" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilmediğiniz, Linkleri, Tıklamayın,
Yorumlar
Haber Yazılımı