Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 19:01
 
Beyza, İSO’nun Listesinde 53 Basamak Atladı
İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 1968 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği ve sektör için en değerli verileri oluşturan "Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının 2019 yılı sonuçlarında Beyza Piliç, büyük bir sıçrama yaparak 53 basamak birden yükseldi.
Ekonomi Haberi
Beyza, İSO’nun Listesinde 53 Basamak Atladı

Ülke ekonomisine ve Hatay’da istihdama katkılarıyla bilinen Beyza Piliç, 2018 verilerinde 293. Sırada yer almıştı. İSO’nun bu yılki değerlendirmesinde ise 53 basamak birden yükselen Beyza Piliç, 240. Sırada kendine yer buldu.  

 

Beyza Piliç’in bu başarısıyla ilgili Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, sonuçlardan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirdiği açıklamasında, bu sıralamanın tüketiciye karşı sorumluluklarını daha da arttırdığını ifade ederek “İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl açıkladığı Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde firmamız bu yıl 53 basamak yükselerek 293’inci sıradan 240’inci sırada yer aldı. Bu sıralamaların sadece motive edici etkisi olabilir. Kârlılık ve zararlılığı ortaya çıkaran bir çalışma değildir. Tüketiciye karşı sorumluluğumuzun biraz daha artmasına neden olmuştur” dedi.

ÇİNÇİN’DEN KUTLAMA

Beyza Piliç’in bu başarısıyla ilgili firmanın Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda ATSO Meclis başkan Yardımcısı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’ı yayınladığı mesajla kutlayan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin “Bu önemli bir başarıdır” dedi.

Başkan Çinçin, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu belirlenirken firmaların üretimden satışa, istihdamdan vergiye katkısıyla ihracat ortalaması alınarak ekonomiye katkıları tespit edildiğini, listenin belirlenmesinde ise kendi üretiminden satışları baz alındığını dile getirerek şöyle konuştu:   “Değerli dostum ATSO Meclis Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Necmettin Çalışkan'ın sahip olduğu BEYZA PİLİÇ, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 2018 yılında 293. sırada yer alırken, 2019 yılı için açıklanan listede 53 sıra yükselerek 240’ıncı sırada yer aldı. Bu başarılarından dolayı başta Beyza Piliç Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan kardeşimi ve onun nezdinde tüm Beyza Piliç ailesini tebrik ediyorum.”

 

Beyza Piliç, yem, elektrik, piliç, baharat, tatlı (hamza efendi), süt ürünleri, civciv, yumurta, soya yağı üretimi, basın yayın gibi alanlarda faaliyet gösteriyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beyza,, İSO’nun, Listesinde, 53, Basamak, Atladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı