Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 17:17
 
Berfin Özek’den şok karar: davasından vazgeçti!
Eski erkek arkadaşı tarafından yüzüne kezzap atılan Berfin Özek Mahkemeye verdiği dilekçeyle davasından vaz geçti, azlettiği avukatlarından Nevzat Ercan da tutuklu Ozan Çeltik’in yeni yasa ile serbest kalabileceğini söyledi.
Yaşam Haberi
Berfin Özek’den şok karar: davasından vazgeçti!

Berfin Özek'in yüzüne asit döken tutuklu C. Ozan Çeltik’in TCK'nın 86/87. maddeleri uyarınca kasten yaralama suçundan toplamda 13 yıl ceza aldı ve cezayı az bulduğu için istinat mahkemesine giden Berfin Özek, bugün şok bir kararla verdiği dilekçe ile davadan vazgeçtiğini avukatları Mehtap Sert ve Nevzat Ercan’ında azil ettiğini 1. Ağır ceza mahkemesine verdiği dilekçede belirtti.

Berfin Özek’in bugün itibari ile İskenderun Ağır Ceza Mahkemesine bir dilekçe verdiğini açıklayan Avukatlarından Nevzat Ercan “Sanık Ozan Çeltik’i affettiğini ve bu konu ile ilgili tüm şikâyetlerinden vaz geçtiğini bildirmiştir. Bizi de; ‘ben onu seviyorum onunla evlenmek istiyorum, o da benimle evlenmek istiyor’ diye bilgilendirmiş” dedi.

Kendisi ve diğer Avukatı Mehtap Sert’i de vekillikten azlettiğini aktaran Av. Nevzat Ercan “Onun için dosya hakkında bu aşamada yapabileceğimiz bir şey yoktur. Biz en son istinat etmiştik dosyayı bu aşamada durmuştur. Fakat kendisi istinfa aşamasında dilekçe vererek vaz geçmiştir. Bu durumda Ozan yeni yasa yürürlüğe girerse çıkma olanağına sahiptir. Bu konuda bizim düşüncemiz böyle bir dilekçe vermemesiydi. Ama kendisi affettiğini ve evlenmek istediğini söyleyerek dilekçesini vermiştir. Biz bu dosyada çok çalıştık. Kadın dayanışması çok çalıştı. Kadın dayanışması kazanmış oldu. Yeni yasada kezzap ile yapılan bu tür eylemler ağırlaştırıcı unsur olarak eklenmiştir. Bu da yasanın ve bizim kazanımımızdır” diye konuştu.

KADIN PLATFORMU’DAN AÇIKLAMA

Kuruldukları günden beri birçok kadın ve çocuk davalarının takipçisi olduklarını, olmaya devam edeceklerinin altını çizen İskenderun Kadın Platformu şu açıklamayı yaptı: “Kadına yönelik şiddet asla kabul görülemeyecek seviyeye gelmişken bu mücadelemize ket vurulmasına asla müsaade etmeyeceğimizi bildiriyoruz. Hepinizin yakından takip ettiği Berfin Özek davasında bizler ilk günden itibaren her türlü desteği vermiş bir çok kadın örgütleriyle birlikte dayanışma içerisinde olduk Berfin i asla yalnız bırakmayarak her koşulda yanında olup tedavisini olabilmesi hayallerini yaşayabilmesi için var gücümüzle çalışma yaptığımız kamuoyunca bilinmektedir. Ancak gelinen süreçte Berfin in kendi iradesiyle şikayetinden vazgeçtiğini bildirmesi üzerine bizler affetmesinin hukuki ve sağlık yönünden sonuçlarını kendisine bildirmemize rağmen kendisi bu iradesinde ısrar ettiği için bizler de ‘öldüren sevgi istemiyoruz’ şiarımıza ters düştüğünden ilkelerimizden asla taviz vermeyerek, bu saatten sonra Berfin Özek’le ilgili hiçbir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Berfin, Özek’den, şok, karar:, davasından, vazgeçti!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı