Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 15:15
 
Berfin’e Cumhurbaşkanı Morali…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Berfin Özek'in hayatını karartan sanığa 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı dava ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamaları Berfin’e moral verdi.
Yaşam Haberi
Berfin’e Cumhurbaşkanı Morali…

Cumhurbaşkanının kendisi ile ilgili söylediği sözler üzerine umutlandığını, adaletin yerini bulacağını belirten Berfin Özek “Beni kızı gibi görmesi beni çok mutlu etti. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederim. Bu yaklaşımı beni çok duygulandırdı. Beni öncelikle kızı yerine koyduğu için çok teşekkür ederim. Bu söyleminden sonra morallerimiz yükseldi. Moralimiz düşmüştü cezanın artacağını ve savcıların vicdanen karar vermelerini söylemesi beni çok mutlu etti. Karar tepkiler çok çok artı, sosyal paylaşımlarda bulunuldu Hashtagler başlatıldı. ‘Berfin için adalet, Berfin’e adalet, Berfin Özek gibi” diye konuştu.

 

Sokağa çıkma endişelerinin hala devam ettiğini vurgulayan Berfin Özek “Bir nebzede olsa rahatladık. Eski halime hiçbir şekilde dönemeyeceğim. Gözlerim belki görmeyecek Tabi ki yüksek daha yüksek ceza almasını itiyorum. Her şeyin daha güzel olacağını umuyoruz. Adaletin sağlanacağına eminiz” dedi.

 

Anne Zeynep Özek de, Cumhurbaşkanına çok ama çok teşekkür ettiğini ifade ederek “Konuşmaları beni çok duygulandırdı. Arkamızda olduğunu bildirdi. BU süreçte eminim ki kızım da iyi olacak. İlk başta çıkmaz bir sokağa girmiştik ne yaparız ne ederiz diye. Bize sahip çıkan herkese teşekkür ederiz” açıklaması yaptı.

 

Kızı Berfin’i Cumhurbaşkanının kendi kızı olarak gördüğünü belirten Baba Yaşar Özek ise şunları söyledi: “Özellikle teşekkür ediyorum. Ve sanığın böyle bir insanın böyle bir caninin en yakın zamanda halk arasına karışması gerçekten uyun değil böyle insanların temiz toplum içerisinde yerinin olmadığını düşünüyorum. Gereken en büyük cezanın verilmesini istiyorum. Adaletin yerini bulacağından eminim.”

 

Berfin için verilen kararda adam öldürmeden değil adam yaralamadan hukuki bir değerlendirme yapıldığına dikkat çeken Avukat Mehtap Sert de “13 yıl ceza verildi. Verilen ceza tüm kadın platformları kadına şiddetle mücadele eden dernekleri ve insanları olduğu gibi hem bizi hem de bu işten çok büyük mağduriyet yaşamış Berfin ‘i verilen ceza tatmin etmedi. Bu sebeple biz bu hukuk mücadelesini istinafa itiraz etmeye karar verdik bununla ilgili açıklama yaptık. Berfin ile empati kuran en başından beri Berfin’in sürecini takip eden Sağlık bakanından açıklama geldi. Daha sonra Aile ve Sosyal politikalar bakanından yanında olduğuna dair bir açıklama geldi. Dün Cumhurbaşkanından buna dair bir açıklama geldi. Bu açıklamanın kadına şiddetle mücadele anlamında anlamlı buluyoruz ve Cumhurbaşkanının bu samimiyetini devam ettirmesini ve bu alanda gereken şeylerin yapılması için önayak olmasını diliyoruz yaptığı takdirde de bu samimiyeti ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Berfin’e, Cumhurbaşkanı, Morali…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı