kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 16:58
 
Berber, kuaför ve güzellik Salonlarına bilgilendirme…
İl Hıfzıssıhha Kurulunun 21.03.2020 tarih ve 05 nolu kararı ile faaliyetleri geçici olarak durdurulan Belen’deki Berber, Kuaför ve güzellik salonları sahipleri faaliyete başlamadan önce bilgilendirildi.
Sağlık Haberi
Berber, kuaför ve güzellik Salonlarına bilgilendirme…

Hatay’da coronovirüs salgınının etkileri göz önünde bulundurularak berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. iş yerlerinin belirlenen kurallara uyulması kaydıyla 11 Mayıs 2020 bugün faaliyetlerine başladı.

Kaymakamlık Konferans salonunda 07.05.2020 tarihinde Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın başkanlığındaki düzenlenen toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Ertan Aydın, Emniyet Amiri Serkan Beyoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mustafa Bakır, Belediye Zabıta Müdürü Mehmet Ekiz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Kanat ve İlçede faaliyet gösteren Berber, Kuaför ve güzellik salonları sahipleri katıldı.

Kaymakam Baskın, İçişleri Bakanlığının Berber, Güzellik Salonu, Kuaförler Genelgesi ve 32 nolu İlçe Hıfzıssıhha kurulu kararlarının maddeleri doğrultusunda uyulması gereken kurallar tek tek okunarak, karşılaşılabilecek sorunlar, çözüm yolları üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Berber,, kuaför, ve, güzellik, Salonlarına, bilgilendirme…,
Yorumlar
Haber Yazılımı