kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 17:53
 
“Ben Hatay valisiyim, ayrım kabul etmem!”
Vali Rahmi Doğan turizm, tarım, tarih-kültür anlamında yapacaklarının olduğunu vurgulayarak “Bunların hepsini değerlendirip, yapıyoruz. Öncelikle ben Hatay valisiyim, dağın o tarafı, bu tarafı gibi şeyler bu şehre zarar verir” dedi.
Yaşam Haberi
 “Ben Hatay valisiyim, ayrım kabul etmem!”

İskenderun Ofisinde gerçekleştirilen protokol töreninde yatırımlar herhangi bir ayrımın söz konusu olamayacağına işaret eden Hatay Valisi Rahmi Doğan “Yatırımlar konusunda ayrımımız yok. Böyle bir ayrımı asla kabul etmiyoruz. Nerede ihtiyaç varsa onu yapıyoruz. Bizim en büyük yatırımlarımız dağın bu tarafına. İşte Arsuz-Çevlik yolu yapıyoruz, 80 trilyon para harcıyoruz. 80 trilyon büyük para, böyle bir ayrımımız yok. Bizim dokunuşlarımızın, tercihlerimizin tamamında nerede ihtiyaç varsa oraya dokunuyoruz. Öyle ayrım yok. Ben dün de buradaydım. Dün İskenderun’da MÜSİAD toplantısına katıldık, gece 01.00 kadar buradaydık. Bugün tekrar bu taraftayız. Bizim ilin o tarafı, bu tarafı gibi asla ayrımımız yoktur. Nerede iş varsa biz oraya yetiyoruz.” diye konuştu.

“BEN HATAY VALİSİYİM”

Turizm, tarım alanında, tarih kültür anlamında yapacaklarının olduğunu vurgulayan Hatay Valisi Rahmi Doğan “Bunların hepsini değerlendirip, yapıyoruz. Ben Hatay valisiyim. Dağın o tarafı, bu tarafı bu şehre zarar verir. Bunu asla kabul etmiyoruz, öyle bir ayrım da yok zaten ki, ben orada en az bir gün orada çalışıyorum. Hafta içinde iki tarafa da gidiyoruz. Dün Erzin’deydik. Kırıkhan, Reyhanlı, Altınözü, neredeyse haftada bin kilometre yol yapıyorum. Dağın o tarafı, bu tarafı ayrımı yapmak çok zor değil! Önemli olan ilin komple bir bütün halinde düşünülüp o şekilde hareket edilmesi, biz de öyle hareket ediyoruz. zaten bizim yaptıklarımızdan da bu ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Ben, Hatay, valisiyim,, ayrım, kabul, etmem!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı