SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 18:44
 
Belenliyi corona virüse karşı bilgilendirdi
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, sosyal medyadan yayımladığı video ile küresel bir sorun olan corona virüsle mücadele konusunda ilçe halkını bilgilendirdi.
Yaşam Haberi
Belenliyi corona virüse karşı bilgilendirdi

Belediye Başkanı İbrahim Gül Belenliye seslenerek “Coronavirüs riskine karşı ilçemizde yapılması gereken tüm çalışmaları, Kaymakamlığımız, Hatay Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte yapmaktayız” dedi.

Corona Virüs ile mücadelede Belen Belediyesi olarak, tüm ekiplerin yaptığı çalışmalarla ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiklerinin altını çizen Başkan Gül “İlçemizde alınması gerekli tüm tedbirlerin tamamını aldık. Sokaklarının temizlenmesi, çöp konteynerlerinin düzenli olarak ilaçlanması, belediyemize gelen vatandaş ve çalışanlarımızın ateşlerinin ölçümü, daire içi temizlik çalışmaları, bina içerisinde vatandaşlarımızın rahatlıkla görebilecekleri yerlere el dezenfektanlarının konması ve uyarı görsellerinin halkımızı bilgilendirmesi gibi birçok tedbiri almış bulunmaktayız” diye konuştu.

Vatandaşlara da bu konuda önemli görevler düştüğünü belirten Belediye Başkanı Gül “Her vatandaşımız hijyen kurallarına uymalı ve Sağlık Bakanlığının uyarılarını eksiksiz yerine getirmelidir diyerek, 14 kural ve el yıkamanın önemine dikkat çekerek, tokalaşmayalım, sarılmayalım, gönülden bağlanalım" dedi.

 

Bu arada Başkan İbrahim Gül, el hijyeninin önemine dikkat çekmek farkındalık yaratmak amacıyla Dünyayı tehdit etmeye devam eden Corona virüs (Kovid-19) salgının yayılmasını engellemek için, koli bazlı aldığı el dezenfektanlarını, 0,5 lt sprey kutularına şişeleyerek, ilçe genelindeki tüm esnafa dağıttı.

En önemli bireysel tedbirin, el temizliği ve tokalaşmama olduğunu dile getiren Başkan İbrahim Gül el temizliğinin 20 saniye boyunca Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı şekil ve kurallara göre yıkamayı önerdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belenliyi, corona, virüse, karşı, bilgilendirdi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı