tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
10 Ekim 2020 - Cumartesi 13:53
 
Belen Petek evlerde yangın tekrar başladı!
Hatay’ın üç ilçesine yayılan orman yangınında kontrol altına alınan ve söndürülen Belen’in Petek evler mevkiinde yeniden alevler yükseldi. Korku ve paniğin yaşandığı bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.
Yaşam Haberi
Belen Petek evlerde yangın tekrar başladı!

İskenderun, Arsuz ve Belen’de etkili olan 300-400 hektar alanı kapsayan yangında söndürülen yerlerde yeniden yangının baş göstermesi vatandaşı hem korkuttu, hem de gerdi.

Dünden buyana söndürme çalışmaları hava koşullarının elverdiği ölçüde havadan ve karadan devam eden orman yangınında dikkatler yeniden Belen’e çevrildi. Daha önce kontrol altına alınan ve söndürülen Petek evler mevkiinde yeniden yükselen alevleri gören vatandaşlar korku, panik içerisinde kaçıştığı gözlendi. Yangına çok sayıda orman işletme ve HBB İtfaiye Arazözleri, personeli sevk edildi. Yapılan müdahale sonucu, yangın yeniden kontrol altına alınmaya çalışıldı. Bu arada bazı apartmanların üst katlarında da yangın çıktı.

PERSONELE AYRAN DAĞITILDI

Yangın söndürme çalışmalarına katılan orman işletme ve HBB itfaiyesi ile diğer personele zehirlenmelere karşı ayran dağıtıldı. Dumandan etkilendiği gözlenen personele trafik polisi ayranı yanlarına kadar götürerek ikram etti.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belen, Petek, evlerde, yangın, tekrar, başladı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı