ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 09:32
 
Belen’in Tarihi Yapıları Gün Yüzüne Çıkıyor
Hataylı profesyonel turist rehberler ve TURSAB BYK Hatay Sekreteri İbrahim Yavuz, Belendeki tarihi yapıları gün yüzüne çıkarmak amacıyla, Belediye Başkanı İbrahim Gül’le bir araya geldi.
Kültür Haberi
Belen’in Tarihi Yapıları Gün Yüzüne Çıkıyor

TURSAB BYK Hatay Sekreteri İbrahim Yavuz ve beraberindeki rehberler Belen'i Kültür ve Gastronomi Turizmi rotalarına eklemek üzere, yapılacak çalışmaları Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’den dinlediler. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunan turist rehberleri, Belediye Başkanı İbrahim Gül’den ilçede bulunan tarihi yapıları gün yüzüne çıkarılması İlçenin tanıtımına destek olma amacıyla yapılacak tüm faaliyetlerde olabileceklerini dile getirdiler.

 Heyet, Belen’in tarihi yapılar bakımından çok önemli bir konumda olabilecek kapasitede, yapılacak tanıtımlarla bunu başarabileceklerini belirttiler. Daha sonra gurup İlçede bulunan sosyal tesisleri, restoranları, çay bahçelerini ve yöresel ürünlerin satışı ile ilgili incelemede bulundular.

Ziyaret programına; TURSAB BYK Hatay Sekreteri İbrahim Yavuz, turist rehberleri Uygar Mutlu, Bilge Gülben Gülgeç, Irmak Deşer, Aycan Kuzu, Kasım Yurttaş, Orhan Baklacı, Fuat Gül, Ufuk Giriş, Can Bilgin, Seher Harbeli, Deniz Bucak, Onur Yüce katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belen’in, Tarihi, Yapıları, Gün, Yüzüne, Çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı