Haber Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 17:42
 
Belen’i Romanya’da temsil ettiler…
Belen Kaymakamlığını, ortak olduğu Erasmus+ “Sports Activator” isimli gençlere sporun önemi, sporu yaygınlaştırma ve gençleri spor yapmaya teşvik etme konulu Romanya’daki projeye 5 kişi temsil etti.
Spor Haberi
 Belen’i Romanya’da temsil ettiler…

Erasmus+ Projeleri Spor Destekleri kapsamında; Romanya’nın Yaş şehri Targu Frumos kasabasındaki etkinlikler 1-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Belen Kaymakamlığı’nı temsilen 3 öğretmen, 2 öğrenci olmak üzere 5 kişi katıldı.

Romanya Super Tineri (ASIRYS) Derneğinin ev sahipliğinde 5 farklı ülkeden (Türkiye, Romanya, İspanya, Polonya ve Bulgaristan) 25 gençlik çalışanının katılımında düzenlenen proje çalışmalarında, Türkiye’yi temsil eden ekip, projenin amacına ulaşması için yaptıkları sunum ve etkinliklerle eğitim süresince aktif katılım gösterdi.

Yedi gün süren yoğun proje programı boyunca, ülkelerarası benzerlik ve farklılıkları keşfetmek, saygı, hoşgörü ve anlayış bilincini geliştirmek, katılımcıların hem bireysel, hem de çevresel farkındalıklarını artıracak sportif aktivitelerin uygulandığı etkinlikler ve çalışmalar yapıldı.

Bu etkinliklerin dışında, farklı kültürlerden bireylerin birbirlerini tanımaları ve kültürler arası farkındalıklarını artırmaları amacıyla katılımcı ülkelerin kendi geleneklerini tanıttığı kültür geceleri ilgi gördü.

Belen İTSO Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni İrfan Kalın, ilk defa yurt dışına çıkma imkanı ve proje esnasında spor alanında farklı ülkelerin neler yaptığını öğrenme fırsatı bulduğunu, ayrıca okul ziyaretleri esnasında öğrencilerle birlikte Türkiye’ye özgü geleneksel oyunları göstermenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Kaymakam Hayrettin Baskın; Erasmus+ projeleriyle öğretmenlerin kendilerini sosyal ve mesleki alanda bir adım daha ileriye taşıdığını, Belen Kaymakamlığı olarak bu ve buna benzer projelerin devam edeceğini belirterek, emeği geçen Belen Anadolu İmam Hatip Lisesi Duran Bilgin’e ve Belen Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Belen’i, Romanya’da, temsil, ettiler…,
Yorumlar
Haber Yazılımı