tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 13:56
 
Belen’de polis üç araçta 30 göçmen yakaladı!
Hatay’ın Belen ilçesinde birer gün arayla iki farklı mahallede üç araç içerisinde yurda kaçak yollara girdikleri belirlen, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu toplam 30 yabancı uyruklu göçmen yakalandı.
Yaşam Haberi
Belen’de polis üç araçta 30 göçmen yakaladı!

Edinilen bilgilere göre, 15 Eylül günü Belen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince göçmen kaçakçılığının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda Derebahçe mahallesi Güzelyayla sokak üzerinde 31... plakalı araç durduruldu. Ülkeye kaçak yollardan girdikleri tespit edilen 9 yabancı uyruklu şüpheli şahıs yakalanarak muhafaza altına alındı. Yapılan incelemeler sonrası 9 şüpheli şahıs sınır dışı edilmek üzere Hatay İl Göç İdaresi'ne teslim edildi, olay yerinde aracı terk ederek kaçan araç sürücüsünün arama çalışmalarına başlandı.

Belen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ertesi gün de göçmen kaçakçılığının önlenmesine yönelik sürdürdükleri çalışmalarda ise Muhlisali Mahallesi Girne caddesi üzerine durdurulan 31… plakalı iki araçta da ülkeye kaçak yollardan girdikleri tespit edilen 21 yabancı uyruklu şüpheli şahıs yakalandı.

Yapılan inceleme ve soruşturma sonrası 21 şüpheli şahıs ve M.D.H. ile T.L. isimli araç sürücüleri sınır dışı edilmek üzere Hatay İl Göç İdaresi'ne teslim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belen’de, polis, üç, araçta, 30, göçmen, yakaladı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı