ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 16:53
 
Belen’de ortak kullanım alanlarının işgaline, son!
Belen Belediyesi zabıta ekipleri Sarımazı Mahallesi Cırtıman yolu üzerinde kaldırımların esnaf tarafından işgallerine son vermek için çalışma başlattı.
Yaşam Haberi
Belen’de ortak kullanım alanlarının işgaline, son!

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül vatandaşlardan gelen şikâyetler ve belediye ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde, ilçede ortak kullanım alanlarının yıllardır işgal edildiğini belirlediklerini belirterek “İşgallere son verme kararını, kararlılıkla yerine getiriyoruz” dedi.

Yapılan haklı uygulamalardan rahatsız olan, işgalci ve gaspçı zihniyete hiç bir alanda müsaade etmeyeceklerini ifade eden Başkan Gül “Vatandaşlarımız tarafından kullanılan yaya kaldırımlarında yaşanan işgaller nedeniyle kaldırımlarda yürüyemeyerek, yolun içinde yürümeye mecbur kalan vatandaşlarımızın haklı şikâyetleri üzerine yaptığımız denetimlerle, işgallere son verme amacıyla başlattığımız çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir. Ortak kullanım alanlarımızı işgal ederek vatandaşlarımızın yasal haklarını gasp edenlere çağrımız bu tür haksızlıklardan vaz geçmeleridir. Şehrimizde yaşayan her vatandaşımızı işgalleri ile sıkıntıya düşüren bir kaç sözde uyanık esnaf her şeyden daha önemlisi engelli vatandaşlarımızın kaldırımları kullanamamasına da sebep olmaktadır. Bu çok can sıkıcı ve üzücü bir olaydır” diye konuştu.

Kaldırımlara park eden araçlar, esnafların tezgâhları, giyim mağazalarının cansız mankenleri ve dükkân tabelasına asılan satış ürünlerine bundan sonraki süreçte asla müsaade edilmeyeceğini vurgulayan Başkan Gül “İlk olarak uyarı, sonra kabahatler kanununa istinaden ceza, işgalin devam etmesi durumunda daha da ağır cezalarla karşı karşıya kalacaklardır. Buradan kıymetli esnaflarımıza da seslenmek istiyorum, lütfen kaldırım işgallerini bizlerin uyarısı olmadan son vererek müşterilerinizin kaldırımlardan rahat yürümelerini sağlamanız. Unutmayın ki işgal ettiğiniz kaldırımlar, sizlerden alışveriş yapan kıymetli vatandaşlarımız” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belen’de, ortak, kullanım, alanlarının, işgaline,, son!,
Yorumlar
Haber Yazılımı