Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 19:10
 
Belen’de ‘Herkes İçin Spor’ etkinliğine ilgi…
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ev sahipliğinde, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen etkinlik Belen İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.
Spor Haberi
Belen’de ‘Herkes İçin Spor’ etkinliğine ilgi…

Kaymakam Hayrettin Baskın, Herkes İçin Spor Federasyonu Genel Sekreteri Mustafa Karakuş, Herkes İçin Spor Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Hasan Tahsin Bakan, Belediye Başkan Yrd. Abdullah Önder, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar etkinliğe ilgi gösterdi.

Herkes İçin Spor Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Hasan Tahsin Bakan Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanlığının amacının 3 yaşından 93 yaşına kadar, her yaşta ve her kesimdeki insanının yaşam kalitesini arttırmak, sağlık, huzur ve mutluluğu ön plana çıkaracak kültürle birlikte bütün spor branşlarının yaygınlaştırılması için şenlik, oyun ve rekreatif yarışmalar düzenlemek, tüm kötü alışkanlıklardan uzak durmak, daima aktif yaşam tarzını benimseme, aile ve toplum ile uyum içinde olma gibi değerleri kazandırmaya çalışmak olduğunu söyledi.

 

Hasan Tahsin Bakan ayrıca etkinlerin gerçekleştirilmesinde Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanlığına, İl Müdürlüğüne, İlçe Müdürlüğüne, Milletvekili Abdulkadir Özel’e, Kaymakamlığa, Belediye Başkanlığına ve emeği geçen herkese şükranlarını sunduğunu ifade etti.  

 

 İskenderun Gençlik Merkezinin down sendromlu çocuklarının gösterisi, Herkes İçin Spor Federasyonu gösteri ekibinin capoiera, judo gösterileri, aba güreşi, çuval yarışı, halat çekme yarışmasının ardından, etkinliğe iştirak eden çocukların katılımında interaktif spor oyunlarından mangala, bilek güreşi, langırt, trambolin, mini golf, şişme çocuk oyunları, ok atma, hemsball ve dev janga ile sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belen’de, ‘Herkes, İçin, Spor’, etkinliğine, ilgi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı