ugur okullari - destop
Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 09:14
 
Belen'de 4 Bin Fidan Dikildi
Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11'de 11 milyon fidan, Türkiye'nin 2023 noktasında toprakla buluştu.
Yaşam Haberi
Belen'de 4 Bin Fidan Dikildi

Belediye Başkanı İbrahim Gül'de Halilbey mahallesi Hortum Yaylasında düzenlenen ve 4000 fidan'ın toprakla buluştuğu etkinliğe katılarak, protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte fidan dikimi yaptı.

Belediye Başkanı İbrahim Gül'de günün anısına yaptığı değerlendirmede; "Türkiye’yi Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıyacak bu ağaçlandırma seferberliğine katılmanın ve milli ağaçlandırma gününün ilkini gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Gelecek nesillerimize daha yeşil bir dünya bırakmak ve minik yavrularımıza örnek olmak için bizlerde buradayız.

Doğa ananın bizlere cömertçe verdiği nimetleri düşünürsek bizimde ödeşme babında en güzel verebileceğimiz hediye fidan'dır bence. Bu hediyeler büyüyerek, çocuklarımızın aldığı nefes, yağan yağmur, soframıza katık, geleceğimize umut olacak." İfadelerini kullandı.

Programa Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, kurum müdür ve amirleri, mahalle muhtarları, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri, okul idarecileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belen'de, 4, Bin, Fidan, Dikildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı