ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 18:09
 
Belen Belediyesinden ücretsiz sebze-meyve tezgahı…
Coronavirüs salgını nedeniyle maddi durumları yetersiz vatandaşlar için kurulan semt pazarlarında Belen Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk proje kapsamında ücretsiz alabilecekleri sebze, meyve tezgahı hizmete girdi.
Yaşam Haberi
Belen Belediyesinden ücretsiz sebze-meyve tezgahı…

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi olarak kabul edilen covid-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz bir şekilde çalışmalarına devam eden Belen Belediyesi, ilçe genelinde kurulacak semt pazarlarının tamamında, ücretsiz meyve sebze tezgahını bugün itibarıyla hayata geçirdi.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İçişleri Bakanlığınca, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı ile kronik hastalığı bulunan vatandaşların evlerinden dışarı çıkmaları kısıtlanmasının ardından, temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ilçelerde faaliyete geçen Vefa Sosyal Destek Grubu koordinasyonunda faaliyetlerin kesintisiz sürdüğünü söyledi.

Başkan Gül, aynı zamanda maddi durumu iyi olmayıp da kendilerine ulaşmada çekinen vatandaşları da ilçe genelinde kurulan semt pazarlarına giderek, temel ihtiyaçlarını belediye tarafından kurulan pazar tezgahlarından sorgusuz sualsiz temin edebileceğini bildirdi.

Belen Belediyesi olarak kısıtlı imkanlara rağmen, tarihte olduğu gibi bugün de, bu zor günleri hep birlikte Allah’ın da desteğiyle aşacaklarını sözlerine ekleyen Başkan İbrahim Gül “Bunun için ilçemizde yardıma ihtiyaç duyan kim varsa bizler Belen Belediyesi olarak her zaman yanındayız. Peygamberimiz (s.a.v) efendimiz ‘Yanı başındaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi mü'min değildir’ diyerek aslında bizlere çok şey anlatmış. Bu hadis aslında bu günlerde din dil ırk gözetmeksizin insan odaklı çalışmalara önem vermemiz gerektiğinin bir işareti. Rabbim bu zor günlerde maddi durumu yetersiz vatandaşlarımıza yardım etsin. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın olduğu yerde iyilik hakim olur" diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belen, Belediyesinden, ücretsiz, sebze-meyve, tezgahı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı