Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 16:49
 
Belediyeye kızan Esnaf taşlarla yol kapattı!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde yol çalışmaları, altyapıdaki sorun yüzünden durunca, çileden çıkan esnaf Namık Kemal Caddesine taş dizip, trafiğe kapatarak Belediyeden sorunlarının çözümünü istedi.
Yaşam Haberi
Belediyeye kızan Esnaf taşlarla yol kapattı!

İskenderun Belediyesi’nin Kurtuluş Mahallesi 64 sokakta asfalt çalışmaları altyapıdaki sorun yüzünden bir haftadır durması üzerinde çileden çıkan çevre esnaflar çözüm üretmeyen yetkililere seslerini duyurmak için sabah saatlerinde Namık Kemal Caddesini taşlarla kapattı. Çarşı Postanesinin yan sokağında İskenderun Belediyesi tarafından yapılan asfaltlama çalışmaları yer altında meydana gelen sorun nedeniyle çalışmalar durdu. Seslerini duyurma çabaları sonuç vermeyen çevre esnafı son çare taşlarla yolu trafiğe kapatarak tepkisini gösterdi. Kentin en önemli trafik arterlerinden biri olan Namık Kemal Caddesini kullanan sürücüler yolun taşlarla kapalı olması nedeniyle zor anlar yaşadı. Zaman zaman esnafla gerginleşti.

Durum polise intikal etti, bu arada tepkilerini dile getiren esnaf coronavirüs yüzünden 2,5 aydır iş yapamadıklarını, tam iş yapacakları sırada böyle bir sorunla karşı karşıya kaldıklarını, sorunun biran önce çözümü için ulaşmaya çalıştıkları yetkililerin de vurdumduymazlığıyla karşılaştıklarını söylediler.

Yetkililerin gelmesini isteyen ve polis ikna etmeye çalıştığı çevre esnafı “İskenderun Belediyesi yetkililerinden bizlerin sesini duyacak kimse yok mu? Virüs nedeniyle 74 gün kapalı kaldık perişan olduk. Tam iş yapacağımız zaman yolu asfaltlamak için burayı açıp gittiler, kime ulaşacağımızı bilmiyoruz” dediler.

Tartışmaların yaşandığı yere Belediyeden bir yetkili gelerek konunun hemen çözüleceğini belirtmesi, yaşanan eksikliklerin yer altındaki sorundan kaynaklandığını ifade etmesi üzerine sorunun hemen çözümünün sözünü verdi.

İkna olan çevre esnafı Namık Kemal Caddesi üzerine dizdiği ataşları birlikte kaldırarak yol trafiğe açıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyeye, kızan, Esnaf, taşlarla, yol, kapattı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı