ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 16:53
 
“Belediye vatandaşı mağdur etmiş, suç işlemiş!”
Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ali Mutlu Meclis salonunda yaşananlara açıklık getirerek “Belediye idaresi vatandaşı mağdur etmiş, suç işlemiş!” dedi.
Siyaset Haberi
“Belediye vatandaşı mağdur etmiş, suç işlemiş!”

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Teşkilat Başkanı Yusuf Mansuroğlu ile Meclis üyeleri Belediye meclis salonunda yaşanan tartışmalarla ilgili basın açıklaması yapmak üzere parti binasında bir araya geldi.

CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu pandemi döneminde özellikle kentin barışı huzuru bozulmasın diye bütün siyasi çalışmaları durdurduklarını ifade ederek “Kentimizde barış ve kardeşlik yara almasın diye, il ve ilçe örgütümle beraber elimizden gelen bütün özveriyi gösterdik. Cumhuriyet Halk Partisinin tüm üyeleri toplumun huzuru için çaba göstermeye çalışıyordu o da sanırım yanlış anlaşılıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi ve grup başkanvekili Ali Mutlu da Belediye Meclisinde yaşanan tartışmaya açıklık getirmek istediklerini belirterek “Biliyorsunuz biz, 2019 yılı seçimlerinde seçilen meclis grubu olarak halkımıza verdiğimiz bir söz vardı; araştırma sorgulama ve denetleme görevini halkın adına yapıyoruz. İskenderun halkının menfaatine olan her şeyin biz yanında olacağız, olmaya devam edeceğiz. Böyle bir şeyin Belediye Meclisinde yaşanması hiçbirimizi hoşnut etmemiştir. Biz doğru olanı söyledik, ‘ülkede dünyada böyle bir şey (Pandemi) yaşanıyor. Biz bunlarla uğraşacağımıza sen gidip İskenderun’daki esnafımızla uğraşmanın herhangi bir mantığı yoktur” diye konuştu.

Belediyenin borçlanmaları ve faizlerinin ödemeleriyle ilgili de söylediklerini hatırlatan CHP’li Ali Mutlu “Her sene bir af çıkar, vatandaş buna göre vergisini öder, Belediye de 50 küsür milyon ödediğini söylüyor, biz bir çırpıda 50 küsür milyonu ödeyene kadar, yapılanma gelecek, bunları yapılandırır ödersin dedik. Konuyu da bilmiyor, ben dün özellikle elimdeki belgelerle konuşuyorum bana ‘yalan’ diyor. Şimdi 7256 sayılı yasa, TBMM’den çıkmış, cumhurbaşkanı tarafından imzalanmış, resmi gazetede yayınlanmış yasadır” şeklinde konuştu.

Yasanın 31 Ağustos 2020 yılına kadar devlete (Kamu) borcu olanların 6, 9, 12, 18, bir ay var bir ay yok taksitlendirerek bir de 90 gecikme faizini sildiğini aktaran CHP’li Ali Mutlu şunları söyledi: “Vatandaş da bu aftan yararlanmak istiyor. Bundan yararlanmanın kriterleri var. Birincisi 31 Ağustos’a kadar tahakkuk etmesi gerekiyor borcun. O tarihe kadar tebliğ ettin, eline geçmesi gerekiyor. Ne borcu var bilmez ki vatandaş. İki yılı bugünkü, üç yılı da geçmiş idareye ait vatandaşa borcun var dememişsin! Takip yapmamışsın, suç işlemişler. Devlet idareye 17 Kasım’a kadar daha tebliğ için süre veriyor, tebliğ edersen vatandaşı hemen aftan faydalandıracağım demiş, şimdi sen bunların hiçbirini yapmamışsın, ayın 30'unda uyanmışsın tebliğ ediyorsun. Aftan faydalandırılmayan 40 esnafı mağdur ediyorsun.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Belediye, vatandaşı, mağdur, etmiş,, suç, işlemiş!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı