ugur okullari - destop
Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 18:38
 
Belediye 'Gebe Okulu' eğitimleri başlıyor...
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Belediye tarafından oluşturulan bir ekiple anne adaylarına yönelik ‘Gebe Okulu’ eğitimleri verileceği bildirildi.
Sağlık Haberi
Belediye 'Gebe Okulu' eğitimleri başlıyor...

İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca anne-adaylarına hamilelik dönemi ve doğum sonrasına ait her türlü bilginin verilmesi amacıyla oluşturulan gebe okulu eğitim programının eğitimcileri Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’yı makamında ziyaret etti.

Opr. Dr. Ali Yeter, Uzm. Dr. Levent Altunay, Opr. Dr. Özge Karagöz, Dyt. Bahar Tümkaya, Psikolog Esra Akın Özcan ve Uzm. Dr. Yasemen Karaca’dan oluşan ekip ile Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı'ya eğitimlerle ile ilgili bilgiler verdi.

İskenderun Belediyesi Gebe Okulunda anne adaylarına gebelikte günlük yaşam, gebelik izlemleri, rutin yapılan tetkikler, gebelikte sık karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, doğum sonrası bebek bakımı, anne adaylarının ruhsal, fiziksel ve sosyal yönden doğuma ve doğum sonrası döneme bilinçli bir şekilde hazırlanması ve desteklenmesi gibi konu başlıklarında eğitimler verilecek.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belediye olarak toplumun her kesimine yönelik düzenledikleri eğitici ve öğretici kursların devam ettiğine dikkat çekerek “Bu çerçevede İskenderun Belediyesi gebe okulu Mustafa Kemal Mahallesi kültür evinde 5-6 Aralık Perşembe-Cuma 2019 saat:13:00 - 16.00'da gebelik süreci eğitimleri başlıyor. Tüm anne adayları kursumuza katılabilir" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, 'Gebe, Okulu', eğitimleri, başlıyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı