ugur okullari - destop


Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 17:02
 
“Bayram alışverişini yerel esnaftan yapın”
ARES-DER (Arsuz Esnaf Dayanışma Derneği) Başkanı Diyap Gökpınar, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçe halkına seslenerek alışverişlerini yerel esnaftan yapmaları çağrısında bulundu.
Ekonomi Haberi
“Bayram alışverişini yerel esnaftan yapın”

ARES-DER Başkanı Gökpınar İlçede neredeyse her ailede bir esnaf sanatkâr bulunduğuna işaret ederek “Özellikle pandemi sonrası ayakta durmakta zorluk çeken, yetersiz sermayesi nedeniyle büyüyemeyen esnaf sanatkârların uzanacak dalları olalım” dedi.

Bir yerde esnafın, yerel ekonominin can damar, lokomotifi olduğunu anımsatan ARES-DER Başkanı Gökpınar “Bunun farkında olalım ve Kurban Bayramı alışverişlerimizi, yabancı sermayeli iş yerlerinden değil mahallemizin emektarı, dostumuz, akrabamız olan kendi esnafımızdan yapalım. Alışverişimizi kendi esnafımızdan yaparsak sıcak para, kentimizde kalır. Böylelikle her kesimin refahı artar, huzurlu ve mutlu bir tablo oluşur. Esnaftan alışverişi özendiren broşür ve afiş hazırlattık. Bu broşürleri ilçemizin en işlek caddelerinde halka dağıtacağız. Yine kalabalık merkezlerde işyerlerimize afişlerimizi asacağız. Sevgi, kardeşlik ve hoşgörü döneminde bu toplumsal dayanışmaya hepimiz katkı koymalıyız. Arsuzluları içimizden biri olan esnafımıza destek olmaya, sahip çıkmaya çağırıyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bayram, alışverişini, yerel, esnaftan, yapın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı