kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 12:25
 
Battı-çıktıda damla yok, ilerisi göle dönüyor!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaklaşık iki kilometrelik battı-çıktıda bir damla su birikmezsen, çıkışında Tren istasyonu mevkiinde her yağmurda yolun göle dönmesine anlam verilemiyor.
Yaşam Haberi
Battı-çıktıda damla yok, ilerisi göle dönüyor!

E91 Karayolu Battı-çıktı Sanayi çıkış notasında Tren İstasyonu mevkiinde her yağmurda yaklaşık 100 metrelik bölüm göle dönüyor. Uluslararası karayolunun her yağışta göle dönüşmesi ise hem araç trafik akışını aksatıyor, hem de araçlara zarar vererek yolda kalmasına neden oluyor. Bu durum zaman zaman trafik kazalarına da davetiye çıkarıyor.

İskenderun’un uzun yıllardır kronikleşen bu sorununa ne ilçe belediyesi, ne Hatay Büyükşehir Belediyesi, ne de Karayolları bugüne kadar bir çözüm üretemedi.

Bu yolu araçlarıyla kullanan çok sayıda sürücü, her yağışta E91 Karayolunun yaklaşık 100 metrelik bölümünün suyla kaplanmasına ve çözüm üretilememesine anlam veremiyor.

VATANDAŞ ŞAŞKIN

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin İskenderun’da inşa ettiği iki battı çıktıda yol metrelerce derinleşmesine karşın, yapılan drenaj bir damla suyu yolda bırakmamasına şahit olan vatandaşlar, battı-çıktının hemen çıkışında yüz metrelik bölümde en ufak yağışla E91 Karayolunun göle dönüşünü şaşkınlıkla izliyor.

Bu kadar anlamsız bir durumla karşı karşıya kalan İskenderunlu araç sürücüleri “İster İskenderun Belediyesi, ister Büyükşehir, isterse Karayolları hiç fark etmez; burası kimin sorumluluğunda ise kente yakışmayan bu kötü durum ve kepazelikten insanları, sürücüleri kurtarsın” şeklinde tepki gösterdi.      

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Battı-çıktıda, damla, yok,, ilerisi, göle, dönüyor!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı