Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 14:48
 
Başkan Yavuz Kırıkhan’da Maske üretimi başlattı…
Dünyada hızla yayılan coronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de ve Hatay’da iç piyasanın ihtiyacına cevap vermek üzere Kırıkhan’da Belediye Başkanı Ayhan Yavuz maske üretimi başlattı.
Sağlık Haberi
 Başkan Yavuz Kırıkhan’da Maske üretimi başlattı…

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, vakanın ilk olarak Çin’den yayılmasının ardından Türkiye’de de tedbirleri bir üst seviyeye çıkartabilme adına, üretim anlamındaki teçhizatta eksiklikleri tamamlayarak Maske üretimini başlattıklarını söyledi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, piyasada hijyen anlamında özellikle maske konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığını ve fahiş fiyatlardan satıldığını belirterek, “Biz de Kırıkhan Belediyesi olarak ekibimizi kurduk maske üretimine başladık. Bölgemizde ihtiyaçları karşılamak anlamında gücümüz neye yetiyorsa gece gündüz özellikle fırsatçıların önüne geçmek anlamında böyle bir karar aldık. Günde 2 bin maske üretiyoruz ve bunları ihtiyaç halinde başta Hatay ilimiz olmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafına göndereceğiz” diye konuştu

Yapacakları seri üretimler ile bütün hemşerilerin taleplerini karşılayabilecek düzeyde üretim kapasitesine sahip olduklarının altını çizen Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, “Bizler elimizden gelenin fazlasını yaparak siz değerli hemşerilerimizin sağlığı ve canı için hizmet vermeye çalışıyoruz. Ancak her zaman olduğu gibi Devlet ve Millet dayanışması ile yani hep birlikte 14 kuralına uyarak bu illeti en kısa sürede el ele, gönül gönüle atlatacağız inşallah” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Başkan, Yavuz, Kırıkhan’da, Maske, üretimi, başlattı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı