Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 12:53
 
Başkan Tosyalı 40 yıllık Bocce’ci gibi…
İskenderun 5 Temmuz Kültür, Sanat ve Turizm kutlama etkinlikleri çerçevesinde devam eden sportif turnuva ve aktiviteleri tek tek deneyen Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı yaptığı atışlarla 40 yıllık Bocce’ci gibi bir görüntü verdi.
Spor Haberi
Başkan Tosyalı 40 yıllık Bocce’ci gibi…

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Nadir Ünal, Ahmet Keskin, Mehmet Ali Dokuzoğlu, Destek Hizmetler Müdürü Ergün Saydam, Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Yardımcısı Ayhan Dik ile spor tesislerinde sahalarında devam eden karşılaşmaları takip ettiler.

İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı büyük bilyelerle oynanan Bocce sahasında da deneme atışları yaptı. Başkanın gerçekleştirdiği atışların hedefe yakın getirmesi ise izleyenlere 40 yıllık Bocce’ci görüntüsü vermesi dikkat çekti. Hemen hemen her sportif aktiviteyi deneme gayretiyle çevresine takdir toplayan Başkan Tosyalı, dart da atarak hünerlerini başarıyla sergiledi ve alkış aldı.

BOCCE NASIL OYNANIR?

Son yıllarda ülkemizde gelişen, ilgi duyulan ve benimsenen bir spor dalı olmayı başaran Bocce sporu milattan binlerce yıl öncesine, Anadolu’ya dayanıyor, en eski spor dallarından birisi olarak kabul ediliyor. Oyunda amaç, atılan topun hedef topa (pallinoya) yakınına düşürmek. Hedef topa daha yakın olarak atılan her top için bir puan alınıyor ve 15 puan alan oyuncu oyunu (maçı) kazanıyor. Eğer rakibin topu hedef topa daha yakınsa ve yuvarlama olanaksızsa hedef topu ya da rakip topu vurmak için de atış yapılabiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tosyalı, 40, yıllık, Bocce’ci, gibi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı