ugur okullari
Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 13:11
 
Başkan Savaş Kanada Büyükelçisini konuk etti…
Kanada Büyükelçisi Maslahatgüzarı Stephanie Duhaime, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın konuğu oldu, ziyarette ayrıca tarihi ve kültürel öneme sahip mekânları gezdi, EXPO çalışmalarını da yakından inceledi.
Siyaset Haberi
Başkan Savaş Kanada Büyükelçisini konuk etti…

Gerçekleştirdiği Hatay ziyaretiyle ilgili düşüncelerini paylaşan Kanada Büyükelçisi Maslahatgüzarı Stephanie Duhaime, “Türkiye ve Kanada arasındaki sıcak ilişkiler sayesinde buradayım. Başkanımızın ilgisi bizleri oldukça mutlu etti. Daha önce Hatay’ın yemekleri ve misafirperverliği hakkında çok fazla olumlu şeyler duymuştum. Başkanımız da bizleri davet etti ve bugün burada olmaktan çok mutluyum. Öte yandan üniversiteler arasındaki bağı güçlendirmek adına Erasmus programı için görüşmeler yaptık. Bu konuya ağırlık vereceğimizi duyurmak isterim” dedi.

DOSTLUK BAĞLARIMIZ GÜÇLENMELİ

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da Kanada ile Türkiye arasındaki dostluk bağının daha da güçlenmesi adına görüşmeler yaptıklarını vurgulayarak “Her iki ülke arasında ve üniversitelerin bütünleşmenin sağlanması için bir takım çalışmalar yapacağız. Üniversiteler arasındaki bağlantıyı kurmak adına Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya ile görüşerek, Erasmus programı ile öğrenci alışverişinin artmasına sıcak baktığı bilgisini aldık. EXPO 2021 Hatay’ın çalışmaları hakkında Büyükelçimizi bilgilendirdik ve Kanada’nın yapmak üzere sözünü verdiği bahçenin içeriğini konuştuk. Öte yandan Gastronomi Şehri Hatay’ımızın lezzetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak ikramlarımızı sunduk. Bizleri ziyaret ederek onurlandırdığı için Kanada Büyükelçisine şükranlarımızı sunarım ve umarız ki atmış olduğumuz bu adım gelecek diğer güzelliklere vesile olur” diye konuştu.

HBB Başkanı Savaş ayrıca konuğu Kanada Büyükelçisi Maslahatgüzarı Stephanie Duhaime’ye Hatay’a özgü hediyeler takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Savaş, Kanada, Büyükelçisini, konuk, etti…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı