ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 12:40
 
Başkan Güven Hediyeleri Dağıttı
Arsuz Belediyesi ve Arsuz Gönüllüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen “Çocuk Şenlikleri ve Hediye Dağıtımı” etkinliği düzenlendi.
Magazin Haberi
Başkan Güven Hediyeleri Dağıttı

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in katıldığı etkinlikte, ekonomik durumu iyi olmayan çocukların öncelikle eğlenmeleri sağlanarak, ardından çocuklara hediye paketleri dağıtıldı.

 Beykoz Eğitime Destek Derneği’nin katılımları ile gerçekleşen çocuk şenliklerinde konuşan Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven,  “ Sivil Toplum Kuruluşları önemlidir.  Türkiye gibi ülkelerde, sosyal ve ekonomik dağılımın çok farklı olduğu ülkelerde Sivil Toplum Kuruluşları; yardımlaşma, dayanışma ve tanıtım amacıyla kurulmuşlardır. Çok önemli fonksiyonlar sağlıyorlar. Arsuz’da da, Arsuz Gönüllüleri Derneği kuruldu. Sosyal Belediyecilik olan amacımızın yanında, onlarla birlikte, belediye ve dernekler aracılığı ile bu tür hizmetleri yerine getireceğiz. Bu bir eğlence, eğitim şöleni.  Bunu sağlayan, emekleri ile çok uğraşan Arsuz Gönüllüler Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin yönetimine ve çalışanına, burada bulunan, kardeş dernek olarak ilan edilen Beykoz Eğitime Destek Derneği’ne, teşekkür ediyorum. Bu kardeşliğin, yardımlaşmanın devam edeceğini de ümit ediyorum. Çok çalışkan ve İstanbul’da birçok projeye imza atan bir dernek. Tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum,” dedi.

 BİZ ARSUZ GÖNÜLLÜLERİ OLARAK HEP VARDIK

Arsuz gönüllüleri olarak, bir grup gönüllü ile birlikte her zaman var olduklarını belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güvenin Eşi Emekli Öğretmen Behice Güven, “ Biz Arsuz gönüllüleri olarak hep vardık. Fakat resmi hüviyetimizi yeni kazandık. Dolayısıyla etkinliklerimizi de yayımlamaya başladık ve bundan sonra devam edecek.  Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven’in en çok önem verdiği kadın ve çocuk konusu bizim de önceliğimizdir. Bizim için kadın ve çocuk çok önemli. Çünkü çocuklar geleceği inşa edecek. O mimarları da anneler yetiştirecek. Dolayısıyla kadının önemi çok çok büyük. Erkeklerin katkısı yadsınamaz tabi ama ne yazık ki ülkemiz koşulları içerisinde kadın ve çocukların daha çok yardıma gereksinimi var. Bizler dernek olarak elimizden geldiği şekilde, imkânlar dâhilinde bunlarla uğraşmayı düşünüyoruz. Her türlü kültürel sosyal yardım ve etkinlikleri yapmaya çalışacağız.” Şeklinde konuştu.

Arsuz Nikâh Salonunda gerçekleşen ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği şenliklere, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in yanı sıra Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, CHP Arsuz İlçe Başkanı Mahmut Şirin, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Güven, Hediyeleri, Dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı