kehribar - logo yanı
Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 15:15
 
Başkan Güven “Hayırlı Olsun” dedi
Ak Parti İskenderun ilçe başkanı Abdülkerim Güven ve Yönetim Kurulu üyeleri ve belediye Meclis üyeleri ile birlikte Özçelik-İş Sendikasına hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Siyaset Haberi
Başkan Güven “Hayırlı Olsun” dedi

İlçe Başkanı Abdülkerim Güven, pandemi ve kongre süreci dolayısıyla ziyaretleri ertelediklerini belirterek, “ İnşaat halinde gördüğüm bu güzel hizmet binanız gerçekten bizleri büyüledi. Hak İş Konfederasyonu ve Özçelik-İş Sendikasına yakışır bir eser ortaya çıkmıştır. Şehrimize ve sendikamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Hak İş konfederasyonu il Başkanı ve Öz Çelik İş sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngör, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,

“ Sayın başkanımızın yönetim kurulu ile birlikte şubemizi ziyaretleri bizleri onura etmiştir, kendilerine teşekkür ediyorum. Dün  olduğu gibi bundan sonra da işçilerimizin hizmetkarı olmaya devam edeceklerini, Üyelerinin Ekonomik, Sosyal, Kültürel hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek, onların sorunlarını ve taleplerini dinleyecek çok daha güzel ortamlar sağlamaya  çalışıyoruz.

Biz emekçileri sadece sendikalı yapmıyor, sadece toplu iş sözleşmesinden yararlandırmıyor, onlara sadece iş güvencesi sağlamıyoruz, sadece emeği örgütlemiyoruz; aynı zamanda iyiliği, sevgiyi, barışı, umudu ve geleceği örgütlüyoruz. İlkelerimiz, değer ve birikimimizle, gelecekte bize üye olacak olan yarının emekçilerine de hitap ediyoruz. Bize emanet edilen mücadeleyi, yarınlara daha güçlü şekilde aktarma anlayışıyla hareket ediyoruz. Sendikacılığın günü kurtarmak değil, geleceğe hazırlanmak.”

Güngör , hükümetimizin işçi lehine yaptığı her türlü yasalarda  yanında olduklarını ama  işçilerin haklarında yapılacak kısıtlamalarla alakalı her türlü kanunları, demokratik bir şekilde eleştirerek meclisten geçmesini engellemek için çaba harcayacaklarını ,haklılığımızı  kırarak ve dökerek değil, yapıcı bir şekilde  söylemeye devam edeceklerini belirtti .

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Güven, “Hayırlı, Olsun”, dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı