ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 14:02
 
Barodan Resimli Osmanlı tarihi tiyatro oyunu…
Tamamı avukatlardan oluşan Hatay Barosu Tiyatro Topluluğu Merhum yazar Turgut Özakman’ın eseri ‘Resimli Osmanlı Tarihi’ Adlı Tiyatro Oyununu sahneleyerek bir ilki gerçekleştirdi.
Kültür Haberi
Barodan Resimli Osmanlı tarihi tiyatro oyunu…

Hatay Barosu Kültür ve Sanat Komisyonu bünyesinde kurulan Tiyatro Topluluğu Turgut Özakman’ın “Resimli Osmanlı Tarihi” adlı tiyatro oyununu 3 Temmuz 2019 tarihinde Antakya İl Kültür Merkezinde izleyicilerle buluşturdu. Tamamı Avukatlardan oluşan oyuncu ekibinin rol aldığı tiyatro gösterisi Hatay Barosu tarihinde bir ilk olarak yerini aldı.

Hatay Baro Başkanı Dönmez artık bir tiyatro ekiplerinin bulunduğunu belirterek “Bundan dolayı çok mutluyum. Emeklerini ilmek ilmek işleyerek kısa bir süre içinde bu oyunu çıkaran meslektaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu bir ilk ama son olmayacak. Bundan sonraki oyunları da heyecan ile bekliyoruz” dedi.

Gösterinin sonunda Hatay Barosu Tiyatro Topluluğunda yer alan Avukatlar Acip Güzel, Ahmet Burak Kutlusoy, Betül Şahmaran, Ersin Kuş, Gizem Coşan, Hatice Tavşan, Kürşat Şenol, Mehmet Çokluk, Özge Kısan, Osman Buğra Tekne, Tugay Uğurlu ve Uğur İnan Genç izleyiciyi selamladı.

Emeklerinden dolayı Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez ve Hatay Barosu Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı Av. Derya Ece Katayıfçı tarafından oyunda rol alanlara teşekkür belgesi takdim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Barodan, Resimli, Osmanlı, tarihi, tiyatro, oyunu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı