Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 17:53
 
“Barış Pınarı bölgeye huzur ve güven vadediyor”
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Barış Pınarı harekâtına vurgu yaparak “Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluk, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir” dedi.
Siyaset Haberi
“Barış Pınarı bölgeye huzur ve güven vadediyor”

Belediye Meclis salonunda açıklama yapan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Barış Pınarı Harekâtının Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutların ve halkın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek, Suriyelilerin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere başlatıldığını kaydetti.

Bu harekâtın Türkiye için bir tercih değil, zorunluluk olduğunun altını çizen Başkan Gül “Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır” diye konuştu.

Türkiye’nin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan birinin de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması olduğuna vurgu yapan Başkan Gül “Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Barış, Pınarı, bölgeye, huzur, ve, güven, vadediyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı