Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 13:10
 
Balıkçı esnafı ilgisizlikten şikâyetçi
Hatay’ın İskenderun ilçesinde sebze ve balıkçıların bir arada hizmet verdiği pazar yerinde temizlik ile taşan, kurtlar çıkan tıkalı rögarlar sorununa ilgisizlikten şikayet eden esnafa yetkilileri göreve davet etti.
Ekonomi Haberi
Balıkçı esnafı ilgisizlikten şikâyetçi

İskenderun Numune Mahallesinde bulunan sebze ve balık halinin adeta kaderine terk edilmiş durumda olduğu ifade edildi. Belediyeye ait Pazar yerinde hayli dertli olan balıkçı esnafı pazarın bakımsızlığına tepki göstererek “Bu pazarda yeterince temizlik söz konusu değil, tıkalı rögar kapaklarından dışarı kurtlar çıkıyor, aşırı derecede pis koku yayılıyor” dediler.

Balıkçı hali esnafları yetkililere seslenerek “Şu an balıkhanemiz bakımsız, pislik içinde. Lağımdan çıkan kurtlar görülüyor. İki üç gündür HATSU’ya mesaj çekiyoruz, arıyoruz, ‘kombimiz arızalı, arabamız küçük, büyük araba gelecek’ deniliyor. Büyük araba için arıyoruz, o da arızalı. Buraya çare bulamıyoruz. Esnaf şikâyetçi. Kendi bakımımızı kendimiz yapmaya çalışıyoruz ama bu pislikten, kurtlardan kurtulamıyoruz! Balık pazarı içerisinde parke taşları yerinden çıkmış sıkıntılı, her yan kırık dökük, burası unutulmuş, kaderine terk edilmiş bir görünümde. Sesimizi duyan yok! Rögarlar tıkalı olduğu için, dükkânların önündeki ızgaralardan kurtlar çıkmaya başladı. bu görüntü hem çirkin, hem de hijyen açısından bizleri tedirgin ediyor. Yetkililerin bunları görüp, buraya bir çeki düzen vermelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Balıkçı, esnafı, ilgisizlikten, şikâyetçi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı