Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 18:09
 
Bakanlıktan Hatay’a 4 yeni acil ambulans gönderildi…
Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Hatay İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere 2020 Model 4 Adet Ambulans, tahsis edildi.
Sağlık Haberi
 Bakanlıktan Hatay’a 4 yeni acil ambulans gönderildi…

Hatay’da kullanılmak üzere tahsis edilen 4 adet ambulansın teslim töreni İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin Güler, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Sağlık Hizmetleri-İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Bardakçı, Destek Hizmetleri Başkanı Mustafa Alagöz, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Oğuz Ekinci, Halk sağlığı hizmetleri başkan yardımcısı Dr. Ebru Akçora ile birlikte sağlık yöneticileri ve çalışanları törene katıldı.

 

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat Devletin sağlık sistemine yatırımlarının gün geçtikçe artarak devam ettiğini belirterek, “Gelişen yeni Türkiye yolunda Sağlık Sistemine yapmış olduğu yatırımlar gün geçtikçe artarak devam etmektedir. Şüphesiz bu yatırımlar arasında, Acil Sağlık Sistemi içerisinde bulunan 112 Acil Sağlık ve UMKE sağlık hizmetleri de bulunmaktadır. Tahsisi yapılan 4 adet ambulans; İl Ambulans Servisi Başhekimliği ‘ne bağlı Defne, İskenderun, Reyhanlı ve Payas İlçelerinde bulunan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonların da görevli personellerimize teslim edildi. İl genelinde Özel Sektöre ve Kamuya ait tüm ambulansların sevk ve koordinasyonu sağlayan Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı bünyesine, tahsisi yapılan 4 ambulans ile birlikte toplamda ambulans sayısı 88’ e yükseldi. Hem bu ambulansların ilimize tahsis edilmesinde hem de bugüne kadar ilimize sağlık alanında yapılan yatırımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ambulansların ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Bakanlıktan, Hatay’a, 4, yeni, acil, ambulans, gönderildi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı