Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 12:33
 
Bakan Selçuk Tarihi Binayı Güzelleştirmek Zorundayız
Hatay'ın İskenderun ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunan ve 1901 yılına ait İskenderun Lisesi binasını da gezen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Böyle tarihi binanın sadece bir okul değil coğrafyanın sosyal bir sermayesi olarak değerlendirilmesinden yanayız” dedi.
Eğitim Haberi
Bakan Selçuk Tarihi Binayı Güzelleştirmek Zorundayız

Bakan Selçuk, AK Parti Hatay milletvekilleri, hayırseverler, iş insanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle kahvaltıda buluştu. Basına kapalı gerçekleşen buluşmada Selçuk, eğitime katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür sertifikası verdi.

Daha sonra İskenderun Belediyesini ziyaret eden Bakan Selçuk, Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Selçuk, İskenderun Lisesi olarak hizmet eden bahçe içerisindeki yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalan 1901 yılı yapımı tarihi binayı gezerek bilgi aldı.

Lisenin anı defterini imzalayan Milli Eğitim Bakanı Selçuk,” Böyle tarihi bir binanın burada sadece bir okul binası olarak değil bu coğrafyanın sosyal bir sermayesi olarak değerlendirilmesi ve hatıralara hürmeten burada bir kültür merkezi, kütüphanesi şuanda netleşmemekle beraber hizmet yapılabilmesi imkanını birlikte değerlendiriyoruz. Bu konuda hepimiz oldukça sıcak bakıyoruz. Netice itibariyle el birliğiyle burayı güzelleştirme konusunda kararlıyız. Şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Selçuk, Tarihi, Binayı, Güzelleştirmek, Zorundayız,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı