Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 21:25
 
Bakan Pakdemirli “Önceliğimiz yerleşim yerleri”
Orman İşletme birimlerinin bugün itibariyle üçü zirai olmak üzere 17 yangınla mücadele ettiğini belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ikisi hariç diğerleri kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
- Haberi
Bakan Pakdemirli “Önceliğimiz yerleşim yerleri”

Hatay’ın İskenderun ilçesinde bugün 14,25 sıralarında on dakika sonra ilk müdahalenin yapıldığını ifade eden Bakan Pakdemirli “139 arasöz, 2.15 dozer, 650 personel müdahale ediyor. Yine metorolojik koşulların sıcaklığın 30, namen 30 civarında seyrettiği, sarp coğrafik koşullar arasında maalesef ilerledi. Tabi ki önceliğimiz yerleşim yerleri, Sarıseki’de bazı tahliyeler ihtiyaten yapılmıştı,  ancak vatandaşlar geriye döndü. Çıkış sebebi olarak da otoban kinarandan çıktığı  varsayılıyor. Bununla ilgili bir bağlantı valiliğimiz tarafndan şu anda bulunmadı. Taş ocağı bölgesinde devam eden yangında yol açma faaliyetleri devam ediyor. Coğrafik durum çalışma koşullarımızı biraz zorluyor. İnşallah en kısa zamanda kontrol altına almaya çalışıyoruz” diye konuştu. 


Bakan Pakdemirli bir soru üzerine yangın çıkışıyla ilgili sabotaj olabileceğini vurgulayarak “Bunu yok saymamak lazım ama her hangi bir bağlantı bulunmuş değil, bizim şu anda odağımız yangının sönmesi.  Bununla ilgili kolluk kuvvetlerimiz valiliğimiz çok yönlü soruşturmayı yapıyor. Şu ana kadar ne her hangi bir ipucu var, ne bir bağlantı” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Pakdemirli, “Önceliğimiz, yerleşim, yerleri”,
Yorumlar
Haber Yazılımı