Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 12:58
 
Bahçeşehir Koleji Kıyı Temizliği Yaptı
Bahçeşehir Koleji Okulları Türkiye genelinde ‘Tek Evimiz Dünya’ sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesinde Bahçeşehir İskenderun okulu öğrencileri, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven’in de katıldığı etkinliği Karaağaç sahilinde gerçekleştirdi.
Eğitim Haberi
Bahçeşehir Koleji Kıyı Temizliği Yaptı

Türkiye’nin her kıyısında Rize’ den Hatay’a kadar kampüslerde Bahçeşehir Koleji olarak çevre kirliliğine dikkat çekmek ve daha temiz bir dünya için 8333 km olan kıyılarımız da Türkiye’nin en büyük kıyı temizliği hareketi gerçekleştirildiği belirtildi.

Sürdürülebilir bir dünya için okullarımızın temiz bir çevre programı kapsamında ‘Tek Evim Dünya’ sloganıyla bu gün, veli öğrenci ve halkın katılımıyla eş zamanlı olarak Türkiye genelinde olduğu gibi Arsuz İlçesi’nin Karaağaç Sahilinde temizlik yapıldı.

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven’inde katıldığı etkinlikte sahilde bulunan atıklar toplandı. Sosyal sorumluluk çerçevesinde yapılan bu projede Bahçeşehir Koleji ortaokul öğrencisi Derin Özer’in yaptığı konuşmayla deniz kirliliğine dikkat çekilerek, deniz ve çevre temizliği konusunda bilinçlendirilerek bir farkındalık yaratıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bahçeşehir, Koleji, Kıyı, Temizliği, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı