ugur okullari - destop


Haber Detayı
06 Ekim 2020 - Salı 13:36
 
Azerbaycan’a İskenderun İttifakı desteği...
Hatay’da hiç bir siyasi ve sosyal yapıya bağlı olmayan ancak kentin menfaatleri için din, dil, ırk ve siyasi görüş ayrımı yapmadan güç birliği platformu ile halka açık olan İskenderun İttifakı, Azerbaycan’a tam destek verdiğini açıkladı.
Yaşam Haberi
Azerbaycan’a İskenderun İttifakı desteği...

İskenderun İttifakı’nın kurucu Başkanı Mete Aslan, “Biz Azerbaycan’ın yanında değil, Azerbaycan’ın kendisiyiz” dedi.

HEPİMİZ AZERBAYCANIZ

Ermenistan'ın Karabağ'ı işgal etmek istemesini Azerbaycan’a yapılan büyük bir yanlış olduğunu ifade eden İskenderun İttifakı Kurucu Başkanı Mete Aslan, “Bizler dün olduğu gibi bugün de Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikteyiz, bir zamanlar "Hepimiz Ermeni’yiz" diyenlerden olmadık! Hepimiz Azerbaycanız. İskenderun’da 2007 yılında diktiğimiz Ermeni Mezalimi Anıtı’nın önemi bugün artık daha iyi anlaşılmıştır. O tarihte bizi eleştirenler ve bir dönem Hrant Dink cinayetinden sonra “Hepimiz Ermeniyiz” diye slogan atanlar bugün acaba “Hepimiz Azerbaycanlıyız” diyebilecekler mi?” diye konuştu.

İskenderun İttifakı olarak hiçbir siyasi oluşuma bağlı olmayan ama doğruların yanında olan bir güç olduklarının altını çizen Başkan Mete Aslan “Kentimiz ve ülkemizin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu dile getirmekten hiç çekinmedik. Bugün de diyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün samimi bir şekilde Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmasını doğru buluyoruz. Bu kararlı politika Azeri dostlarımızın Ermenistan’a hak ettiği cevap verilene kadar sürdürülmelidir. Asla geri adım atmadan merhum Aliyev’in dediği gibi ‘İki Devlet, Tek Millet’ sloganıyla Türkiye ile Azerbaycan’ın dayanışması ve dik duruşu dünya ülkelerine gösterilmelidir. Ermenistan’ın arkasındaki güçlere gerekli mesajın verilmesi, ulusal çıkarlarımızın bu doğrultuda kararlılıkla sonuna kadar devam ettirilmesine bağlıdır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Azerbaycan’a, İskenderun, İttifakı, desteği...,
Yorumlar
Haber Yazılımı