Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 15:39
 
Aura Güzellik Merkezi’nden Microblading eğitimi…
Merkezi İskenderun’da bulunan Aura Güzellik Merkezi’nde düzenlenen ve son yıllarda Asya’da yaygın olan Microblading eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.
Sağlık Haberi
Aura Güzellik Merkezi’nden Microblading eğitimi…

Bölge’de önemli çalışmaları bünyesinde sürdüren Aura Güzellik Merkezi ‘İnce kıl tekniği ile kaş yapma’ Microblading eğitim kursu düzenledi. Merkezin Ortaklarından Uzman eğitmen Serap Çam yaptığı açıklamada “El metodu ile ince kıl simülasyonu yaparak kaşa şekil vermektir. Microblading uzun yıllardır Asya’ da yaygın olarak uygulanan metod, son yıllarda ülkemizde de popülerleşmiştir” dedi.

 

Microblading son zamanlarda seyrek ve dökülen kaşlar için uygulanan en yaygın teknik olduğunu belirten Çam “Kaştaki boşlukların doldurularak doğal bir görünüm kazanması hedeflenir. Uygulaması, özel microblading kalemi ile olur ve kaş bölgesine tek tek çizikler atılarak ilerlenir. Doğru bir microblading işlemi ile neredeyse 1 yıla kadar kusursuz bir kaş görüntüsüne sahip olmak mümkündür. Doğal pigment olduğu için cilde zarar vermeden, grileşmeden kendi doğal kaşlarınıza sahip olabilirsiniz” diye konuştu.

 

Remowal ile eski kalıcı makyaj ve dövmelere son verildiğini de aktaran Serap Çam “İşlem sırasında kaşlar zarar görmez, hatta tam tersi kıl kökleri aktive olur ve çoğalır. İşlem sayısı değişkenlik göstermektedir. Sizde eski işleminizden memnun değilseniz, sildirmek için en güveli tekniktir. Özel kalıcı makyaj dersimiz bire bir tek bir öğrenci ile veya gruplara özel yapılmaktadır. Eğitim içerisinde başlangıç setimiz de hediye edilmektedir. Oldukça verimli ve keyifli geçen bir eğitimi daha sonlandırdık. Yetenekli öğrencim ve şahane ekibimle birlikte Aura estetik bünyesinde microblading eğitimi vermiş olmaktan her zamanki gibi çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Eğitimini tamamlayan Mısra Dervişoğlu’na sertifikasını verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aura, Güzellik, Merkezi’nden, Microblading, eğitimi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı