ugur okullari - destop
Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 12:18
 
ATT-DER’den, Hatay İl Sağlık Müdürü Ziyaret
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Genel Başkanı Abdullah Baltacı ile beraberindekiler Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ı ziyaret etti.
Sağlık Haberi
ATT-DER’den, Hatay İl Sağlık Müdürü Ziyaret

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ı ziyaretinde Genel Başkan Baltacı’ya, Genel Başkan Yardımcısı Osman Nuri Kundakçı, Akdeniz Bölge Koordinatörü Eyüp Duran, Hatay İl Yönetim Kurulu üyeleri ve Hatay İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Süleyman Balakan da eşlik etti.

ATT-DER (Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği) Genel Başkanı Abdullah Baltacı, ülke genelinde ve Hatay’da acil sağlık hizmetleri alanında bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler, ileride gerçekleştirmeyi planladıkları dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Genel Başkan Baltacı, Acil yardım gerektiren durumlarda, hastane öncesi yapılacak ilk müdahalenin hayati önemi ve bu müdahaleyi gerçekleştirecek olan Acil Tıp Teknisyeni, Paramedik ve Paramedik öğrencilerinin mesleki beceri ve eğitimlerine düzenledikleri eğitim faaliyetleri ile katkı sundukları ifade etti.

Genel Başkan Baltacı, Dernek olarak yürüttükleri sosyal sorumluluk projelerine de dikkat çekerek “Halka ilk yardım bilinci, Kızılay kan verme etkinlikleri, Yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı, çocuklar üşümesin projesi gibi soysal sorumluluk faaliyetlerimiz var. ATT DER bir meslek derneği olduğu kadar halkımız için duyarlı bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat da sınır ili olmak ve bu nedenle yoğun tempo ile çalışan 112 acil personelinin canla başla hizmet ettiğine vurgu yaparak 112 personelinin özverisinden memnuniyetini dile getirdi.

İdare olarak çalışanların sorunlarının çözümü için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarının altını çizen Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat “Hatay’da Acil Sağlık Hizmetlerinin gelişimi için güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz. ATT DER’e yapacağı faaliyetlerde kapımız her zaman açık olacaktır, İl Sağlık Müdürlüğümüz olarak gerçekleştirilecek proje faaliyetleri destekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATT-DER’den,, Hatay, İl, Sağlık, Müdürü, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı