Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 17:03
 
Atıl arazi kalmayacak değerlendirilecek
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, belediyeye ait atıl durumdaki arazileri tespit ettirere değerlendirilmesi için çalışmalara başladı. Benlidere mahallesinde atıl 65 dönümlük tarım arazisine ceviz ağacı dikildi.
Yaşam Haberi
Atıl arazi kalmayacak değerlendirilecek

Benlidere mahallesindeki arazide yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Gül, İki yılın sonunda verim alınması hedeflenen ekim çalışmaları ile ilgili şunları söyledi:

“  65 dönüm arazi üzerine toplamda 1700 adet aşılı chandler isimli yarı bodur ceviz ağaçlarının ekim çalışmalarına hızla devam ediyoruz. 15 gün boyunca 12 personel ve belediyemize ait araçların yardımıyla ceviz ekim çalışmalarında sona geldik. Benlidere mahallemiz ceviz üretimi anlamında ilçemizde önemli bir konuma sahip. Bizlerde bu alanda bulunan atıl arazimizi ceviz fidanlarıyla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu ekim aslında bir başlangıç, bundan sonra Belediyemize ait kullanılmayan tüm arazilerimize çeşitli ekimler yaparak, atıl halden verimli arazilere dönüştüreceğiz. Çünkü doğa ananın bizlere sunduğu nimetlerin karşılığı olarak verebileceğimiz tek şey fidanları toprakla buluşturmak. Belen belediyesi ceviz bahçemiz, ilçemize hayırlı uğurlu olsun."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atıl, arazi, kalmayacak, değerlendirilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı