ugur okullari - destop


Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 17:53
 
Ateş ölçümü, dezenfekte ve alışveriş…
Coronavirüs covid-19 salgını önlemleri çerçevesinde İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası önlemleri sıkı tutuyor. Esnaf ve vatandaşın ateş ölçümü ve dezenfektenin ardından kuyumcular pasajına alınarak pandemi kuralları titizlikle uygulanıyor.
Ekonomi Haberi
Ateş ölçümü, dezenfekte ve alışveriş…

Mart ayından bu yana Türkiye gündeminin yanında dünyayı da kasıp kavuran coronavirüs, alınan önlemlerle İskenderun’da tedirginlik verici noktaya ulaşmaması sevindiriyor. Her alanda sosyal sorumluluğu en iyi şekilde yerine getiren İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası da, kent genelinde bulunan beş çarşının girişine dezenfekte noktası oluşturdu. ‘Sağlığınız için ellerinizi dezenfekte edin’ uyarısıyla birlikte çarşıya gelenlerin ateşi de ölçülüyor.

 

Çarşıya gelen vatandaşların önce ateşi ölçülüyor sonra da ellerini dezenfekte edip kuyumcuların yer aldığı pasajlara geçiyor.        Oda Başkanı Uğur Fırat, uygulamayla ilgili bilgi vererek "Haftada iki gün çalışmamıza rağmen işi sıkı tuttuyoruz. Söz konusu hastalık ihmale ve rehavete gelmez. Oda olarak sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ediyoruz, ayrıca bu bir pandemi kuralı, herkes uymalı. Bu hastalığın önlenebilmesi ve tamamen ortadan kalkabilmesi, bizlerin alacağı önlemlerin uygulanmasına bağlı. Herkes üzerine düşeni yaparsa bu hastalığı yenebiliriz” dedi.

        Bu hastalığın ihmale gelmeyeceğini de yineleyen Başkan Uğur Fırat "Biz kuyumcu esnafı olarak haftanın pazartesi ve salı günleri olmak üzere, 12.00-16:00 saatleri arasında çalışıyoruz. Küm önlemlerimizi aldık. Hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın sağlığı çok önemli. Biz her iki tarafın sağlığını korumak için bu uygulamayı titizlikle yapıyoruz. Çok güzel tepkiler aldık” diye konuiştu. 

        Evde kalmanın, 14 temel kurala uymanın şu ana kadar sonuçların aşağıya çekilmesine yol açtığını dile getirerek, vatandaşlardan biraz daha sabırlı olmalarını istedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ateş, ölçümü,, dezenfekte, ve, alışveriş…,
Yorumlar
Haber Yazılımı