kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 14:03
 
Aşılama tedavisiyle ikiz gebelik müjdesi…
Yaklaşık iki yıldan bu yana doğal yollarla bebek sahibi olamayan çift, İskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kemal Kılıç’ın uyguladığı aşılama tedavisiyle ikiz gebelik müjdesi aldı.
Sağlık Haberi
Aşılama tedavisiyle ikiz gebelik müjdesi…

“İLK AŞILAMA YÜZ GÜLDÜRDÜ”

Doğal yollarla gebe kalamayan çiftlere erken dönemde uygulanan aşılama tedavisinde gebelik şansının daha fazla olduğunu belirten Op. Dr. Kemal Kılıç, “Aşılama; erkeğin sağlıklı ve hareketli sperm hücrelerinin alınarak, kadının rahminin içerisine yerleştirilmesi işlemidir. Aşılama yönteminde amaç, kadının tüplerine ulaşan sperm sayısını ve bunun sonucunda da döllenme şansını arttırmaktır. Aşılama tedavisi, çiftlerin korunmasız bir yıl ilişki yaşadıktan sonra çocuk sahibi olamayan çiftlere uygulanır. Aşılama yöntemi, doğal bir yöntem olup, yüzde 20 başarı oranı vardır. Yaş arttıkça gebelik şansı da azalıyor. Bu nedenle aşılama tedavisi düşünen çiftlerin zaman kaybetmemeleri önemlidir” dedi.

Bebeklerini kucaklarına alacakları günü sabırsızlıkla bekleyen çift ise Op. Dr. Kemal Kılıç başta olmak üzere, sağlık personeline teşekkürlerini sundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aşılama, tedavisiyle, ikiz, gebelik, müjdesi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı