Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 17:57
 
Asi Nehri’nden bir ayda 5 ton atık toplandı…
Her alanda çalışmalarına aralıksız devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe Antakya da dâhil olmak üzere pek çok ilçenin sınırları içinden geçerek denize dökülen Asi Nehrinde yaptığı temizlikte bir ayda 5 ton atık toplandığını bildirdi.
Yaşam Haberi
 Asi Nehri’nden bir ayda 5 ton atık toplandı…

HBB ekipleri, Hatay’ın içinden geçen il merkezinin gözdesi haline gelen Asi nehrinin yüzeyinde bulunan katı atıkları temizleme çalışmalarına başladı. Nehir yüzeyinde kirliliğe neden olan katı atıklar, tekne ve personeller vasıtasıyla file ile toplanıp poşetlenerek Asi Nehri’nden uzaklaştırılıyor. 

 

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolğun, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgilendirdikleri vatandaşları da Asi Nehri’ni temiz tutması konusunda duyarlı olmaya davet etti.

 

Dolğun, Hatay’ın doğal güzelliklerinden biri olan Asi Nehri’nde oluşan su kirliliği ve katı atık kirliliğinin nehirdeki ekosistemi olumsuz etkilediği gibi çevre ve toplum sağlığı yönünden de risk, tehdit oluşturduğunu kaydetti.

 

Başkanı Ahmet Dolğun Asi Nehri’nin güzel bir görünüme kavuşması, çevre ve doğal kaynakların korunması amacıyla Ağustos ayında başlattıkları temizlik çalışması ile su yüzeyinden 5 ton atık toplayarak bertaraf ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Asi, Nehri’nden, bir, ayda, 5, ton, atık, toplandı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı