ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 11:17
 
ASAŞ 400 çalışanını ücretli izne gönderdi
Dünyanın en önemli en önemli otomotiv firmalarının filtre üreticileri arasında yer alan İskenderun’un köklü firmalarından ASAŞ Filtre Yönetimi, 3 çalışanında covid-19 testleri pozitif çıkması üzerine 400 çalışanını ücretli izine gönderdi.
Ekonomi Haberi
 ASAŞ 400 çalışanını ücretli izne gönderdi

Coronavirüs teşhisi konulan üç işçinin hastanede tedavi süreci devam ederken, ASAŞ Filtre A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Göçmen, yönetim kararıyla üretimi durdurduklarını ve tüm çalışanların hiçbir hakkını kaybetmeden 14 gün evlerine gönderildiklerini bildirdi.

Sadece bölgenin değil, Türk Ekonomisinin de filtre sektöründeki lokomotif sanayi kuruluşlarından biri olan İskenderun Merkezli ASAŞ Filtre Yönetimi, çalışanını mağdur etmeyecek bu kararıyla, başta çalışanları olmak üzere toplumun tüm kesiminden takdir ve övgü aldı.

Çalışanların sağlığının her şeyden önce geldiğinin altını çizen ASAŞ Filtre A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Göçmen, “Belen Kaymakamımız Sayın Hayrettin Baskın ile yapılan görüşmelerden sonra, bu kararı aldık. Türkiye’nin bu kötü günleri geride bırakması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ASAŞ, 400, çalışanını, ücretli, izne, gönderdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı