kehribar - logo yanı
Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 18:39
 
Artık Hatay'da parkları elektrikli araçlar temizleyecek
Kent temizliği, sulama ve yük taşıma işlerinde kullanılacak yeni araçlarla mevcut araç filosunu güçlendiren Hatay Büyükşehir Belediyesi, parkların temizliğini elektrikli araçlarla yapacak.
Yaşam Haberi
Artık Hatay'da parkları elektrikli araçlar temizleyecek

Yeni araçların teslim törenine katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, artık parkları belediye çalışanlarının çevreye duyarlı, karbon ayak izin sıfır olan ve oldukça hafif araçlarla temizleyeceklerini söyledi.

 

Araçların Hatay’a hizmet etmek için görev yapacağını söyleyen Savaş, “Bu araçları parklarda kullanarak en azından parklarda hava kirliliğine son demek istiyoruz.  Bununla birlikte diğer alanlarımızda da hava kirliliğini azaltacak önlemleri almaya devam ediyoruz. Bu çalışmayı ülkemizde sadece iki ilçe belediyesi ile biz yapıyoruz. Bundan sonra da çevreye daha uyumlu, elektrikli ve karbon ayak izi sıfır olan araçlarla çalışmayı tercih edeceğiz” dedi.

 

Yeni kamyonların su taşımada, geniş alanların sulamasında ve yangınlara müdahalede kullanacaklarını belirten Savaş, “Bu araçlarımız da Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek. Artık İtfaiye teşkilatımız ve erlerimiz yalnız değil. Onların yardımına her an koşabilecek bir ekibimiz daha var. Filomuz daha da güçlü hale geldi. Hatay’ımıza hayırlı, uğurlu olsun. Durmadan, yorulmadan Hatay’a hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Başkan Lütfü Savaş ayrıca parklarda hizmet verecek elektrikli temizlik araçlarının da test sürüşünü yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Artık, Hatay'da, parkları, elektrikli, araçlar, temizleyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı