Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 18:41
 
Arsuzlu Ata’sını Saygıyla Andı
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 81. Yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Arsuz’da da çeşitli etkinliklerle anıldı.
Yaşam Haberi
Arsuzlu Ata’sını Saygıyla Andı

Sabah Saat 09:00’da başlayan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninde Kaymakamlık, garnizon ve belediye başkanlığı çelenklerini sundu. Saat 09:05’te çalınan sirenle birlikte iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

Arsuz Kaymakamlığı Rhosus Amfi Salonunda da düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Suat Döner‘in açılış konuşmasının ardından, Atatürk’ün Hayatı slayt sunumu ve Müzik Öğretmeni Nimet Çisem İspir yönetiminde okul korosunun seslendirdiği Atatürk’ün sevdiği şarkılar büyük ilgi gördü.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü anma haftası münasebetiyle hazırlanmış olan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Cumhuriyetin kurucusu büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programları düzenleyenlere, emeği geçenlere ve öğrencilere teşekkürlerini sunan Kaymakam Sarı, büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitleri saygıyla andıklarını, gazilere de minnet duygularını söyledi.

Çelenk sunma töreni ile anma programına Kaymakam Musa Sarı ve eşi Emine Sarı, Garnizon Komutanı Albay Ramazan Sönmez, Belediye Başkan V. Corç Turan, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Üyeleri, Gazi ve Şehit Yakınları, Muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arsuzlu, Ata’sını, Saygıyla, Andı,
Yorumlar
Haber Yazılımı