kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 13:57
 
Arsuz Ziraat Odası Kadın Çiftçilerin Gününü Kutladı
Türkiye'de de 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Arsuz Ziraat Odası da, bölgede çiftçilik yapan çiftçileri tarlada ve evlerinde ziyaret ederek günlerini kutladı.
Yaşam Haberi
Arsuz Ziraat Odası Kadın Çiftçilerin Gününü Kutladı

Dünya genelinde her yıl 15 Ekim’de kutlanan Dünya Kadın Çiftçiler Günü, Arsuz’da f2arklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ziraat Odası’nda görevli Tuğba Özer ve Tunahan Gök en yaşlı kadın üyelerinden Vahide Parlar ve Atra Kılınç’ı bahçelerinde ziyaret etti.

 

Hoş sohbetle geçen ziyaretlerde kadın çiftçilerin sıkıntıları, beklentileri soruldu. Kadın çiftçilerinin tarımsal malzeme temini, üretim, pazarlama aşamalarındaki tüm istek ve tavsiyeleri dinleyen Oda görevlileri, çiftçilerin tarımla ilgili Ziraat Odası, İlçe Tarım, Tarım Kredi, Ziraat Bankası gibi kurumlardan beklentileri sorularak fikir alışverişinde bulundu.

 

Ziyaretten memnun oldukları gözlenen kadın çiftçiler Vahide Parlar ve Atra Kılınç‘a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Ziraat Odası ekibi, oda olarak her türlü desteğin sağlanabileceği bilgisini de aktardılar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arsuz, Ziraat, Odası, Kadın, Çiftçilerin, Gününü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı